PKO BP Ekstraklasa. Pogoń się przełamała! Trzy czerwone kartki i ładny gol Kucharczyka (VIDEO)

Data dodania: 12-03-2021 22:47

W drugim piątkowym meczu PKO BP Ekstraklasy Pogoń Szczecin pokonała 1:0 na wyjeździe Jagiellonię Białystok. W tym meczu sędzia Damian Sylwestrzak pokazał trzy czerwone kartki.

Do przerwy był bezbramkowy remis i nie działo się nic ciekawego. Dopiero w drugiej części gry było bardzo dużo emocji. W 64. minucie Pogoń Szczecin wyszła na prowadzenie za sprawą Michała Kucharczyka. "Kuchy" pewnym i mocnym strzałem pokonał Xaviera Dziekońskiego.

Pod koniec meczu zrobiło się bardzo gorąco. W 83. minucie po jednym z fauli doszło do przepychanek. Arbiter Sylwestrzak podjął decyzję o wykluczeniu dwóch zawodników - Martina Pospíšila oraz Kacpra Smolińskiego. Obaj wcześniej mięli po żółtej kartce. Wydawało się, że nic się już nie będzie działo, ale w 89. minucie drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę dostał zawodnik "Jagi" Błażej Augustyn.

"Portowcy" mogli wygrać 2:0. W doliczonym czasie gry gola dla "Dumy Pomorza" zdobył doświadczony Adam Frączczak, ale sędzia sprawdził VAR i nie uznał bramki, ponieważ wcześniej Taras Romanczuk był faulowany przez Kóstasa Triantafyllópoulosa. Pogoń Szczecin się przełamała. Zespół Kosty Runjaicia wreszcie wygrał po trzech porażkach z rzędu.

Mecz 21. kolejki PKO BP Ekstraklasy

JAGIELLONIA BIAŁYSTOK - POGOŃ SZCZECIN 0:1

Bramki: Michał Kucharczyk 64

Jagiellonia: 55. Xavier Dziekoński - 38. Paweł Olszewski, 17. Ivan Runje, 3. Błażej Augustyn, 5. Bojan Nastić - 26. Martin Pospíšil, 99. Bartosz Kwiecień (88, 8. Przemysław Mystkowski), 6. Taras Romanczuk, 23. Fernán Ferreiroa (64, 10. Maciej Makuszewski), 27. Bartłomiej Wdowik (64, 13. Fedor Černych) - 21. Jakov Puljić

Pogoń Szczecin: 1. Dante Stipica - 2. Jakub Bartkowski, 13. Kóstas Triantafyllópoulos, 23. Benedikt Zech, 15. Hubert Matynia (9, 97. Luís Mata) - 18. Michał Kucharczyk, 8. Damian Dąbrowski, 61. Kacper Smoliński, 20. Alexander Gorgon (87, 28. Tomás Podstawski), 27. Sebastian Kowalczyk (70, 7. Rafał Kurzawa) - 10. Luka Zahovič (70, 9. Adam Frączczak)

Żółte kartki: Kwiecień, Augustyn, Pospíšil - Zahovič, Kowalczyk, Gorgon, Smoliński

Czerwone kartki: Martin Pospíšil (83. minuta, za drugą żółtą), Błażej Augustyn (89. minuta, za drugą żółtą), Kacper Smoliński (83. minuta, za drugą żółtą)

Sędziował: Damian Sylwestrzak (Wrocław)