Bundesliga. Brandt i Mukoko dali wygraną Borussii Dortmund. Niewidoczny Piątek i bandycki faul Daridy (VIDEO)

Data dodania: 13-03-2021 20:20

W sobotnim meczu 25. kolejki niemieckiej Bundesligi Borussia Dortmund pokonała na Signal Iduna Park 2:0 (0:0) Hertha BSC.

Tak padły bramki dla "Die Borussen"

Pierwszy gol dla gospodarzy padł w 54. minucie. Na listę strzelców wpisał się Julian Brandt. W środku boiska piłkę zebrał kapitan zespołu, Marco Reus, i podał do Brandta, a ten huknął zza pola karnego.

Drugą bramkę w doliczonym czasie gry strzelił utalentowany Youssoufa Moukoko. 16-latek zabawił się w polu karnym z rywalami i płaskim strzałem pokonał Rune Jarsteina.

Brutalny faul zawodnika gości!

W 80. minucie w bardzo brutalny sposób Vladimir Darida sfaulował Marco Reusa. Sędzia Martin Petersen w ogóle się nie zastanawiał i od razu wyjął czerwoną kartkę. Zawodnik "Starej Damy" nawet nie protestował. Wszystko wskazuje na to, że Reus doznał kontuzji. Niemiec zszedł z boiska.

Jak zagrali Polacy?

Łukasz Piszczek znalazł się w kadrze na mecz, ale nie podniósł się z ławki, a Krzysztof Piątek wyszedł w pierwszej jedenastce i przebywał na murawie do 82 minuty. Potem zmienił go Omar Alderete. Trzeba przyznać, że nie był to dobry mecz w wykonaniu reprezentanta Polski. Piątek był niewidoczny na boisku.