Klęska ekipy Jose Mourinho po hat-tricku, Manchester United wyrwał awans w Mediolanie, Rangersi najlepsi w Szkocji odpadli z Czechami!

Data dodania: 18-03-2021 22:20

Odpadnięcie Tottenham Hotspur to największa niespodzianka meczów 1/8 finału Ligi Europy! Anglicy, którzy u siebie wygrali 2:0 z Dinamem Zagrzeb, nie obronili przewagi w rewanżu. Ekipa Jose Mourinho poległa po dogrywce. Przegrał też u siebie Arsenal, ale zaliczka z wyjazdu Kanonierom wystarczyła. Po golu Paula Pogby na wagę 1:0 na San Siro awans wyrwał Manchester United.

Nic nie zapowiadało dramatu Kogutów. Po wygranej 2:0 u siebie w rewanżu po godzinie gry było nadal 0:0. W 62. minucie gola dla Dinama strzelił jednak Orsić i zaczęły się nerwy. Po drugim trafieniu 28-latka w 83. minucie awans mocno zaczął uciekać Tottenhamowi.

Londyńczycy już go nie złapali i nie wyrwali. W 106. minucie Mislav Orsić skompletował hat-trick i wprowadził Dinamo do ćwierćfinału Ligi Europy.

***

Zwycięstwo 3:1 w Pireusie z Olympiakosem ustawiło Arsenal w świetnej sytuacji. Grecy nie przyjechali co prawda do Londynu na zakupy i wycieczkę, ale szanse, że wrócą z awansem były minimalne. I rzeczywiście w kolejnej rundzie LE już nie zagrają, ale w Anglii wygrali. Piłkę w 51. minucie stracił Ceballos, a El Arabi uderzył na bramkę, futbolówką odbiła się od jednego z obrońców i wpadła do siatki.

Arsenal mógł uniknąć porażki, ale zmarnował kilka okazji. W najlepszej Aubameyang uderzył w sytuacji sam na sam z bramkarzem obok słupka.

***

Norweskie Molde po samobójczej bramce Vallejo odrobiło połowę strat po przegranym 0:2 pierwszym meczu z Granadą. W rewanżu w Budapeszcie Norwegowie mieli od 29. minuty sporo czasu, by zadać drugi cios, ale w 72. minucie doświadczony Soldado wyrównał i praktycznie było po emocjach związanych z walką o awans. Na pocieszenie Molde została wygrana 2:1, którą zapewnił zespoło Hestad, wykorzystując w 90. minuci rzut karny.

***

Drugiej porażki dozna Szachtar. Ekipa z Doniecka przegrała najpierw z AS Roma 0:3, a tym razem dała się pokonać 1:2. Na bramkę Borji Mayorala z 48. minuty gospodarze odpowiedzieli trafieniem Juniora Moraesa z 59. minuty, ale w 72. minucie Mayoral ustalił wynik spotkania na korzyść Włochów.

***

Po remisie na Old Trafford (1:1) wielkich emocji można było spodziewać się w rewanżu AC Milan z Manchesterem United. W Anglii gol w 90.minucie dał Włochom remis i zwiększył szanse na awans, ale wyraźne zespół Stefano Piolego wpadł ostatnio w dołek. I gra w kratkę. Po ligowej porażce z Napoli teraz przyszła druga - pucharowa - u siebie, czyli 0:1 z Manchesterem United. Tym boleśniejsze, że ta przegrana oznacza koniec europejskiej przygody. Cios w serce zadał Włochom Paul Pogba. Wprowadzony w przerwie Francuz już w 49. minucie trafił do siatki i dał Czerwonym Diabłom, jak się potem okazało, awans.

***

1:1 było w Pradze i wydawało się, że Glasgow Rangers u siebie przechylą szalę z awansem, odprawiając Slavię z kwitkiem. Tymczasem mistrzowie Szkocji pod wodzą Stevena Gerrarda już w 14. minucie oddali przewagę rywalom, bo gola strzelił Olayinka. Potem, już w II połowie, czerwone kartki dostali Roofe (w 62. minucie, 7 minut po wejściu na boisko) oraz Balogun (w 73. minucie) i było po walce. Los Rangersów przypieczętował golem na 2:0 dla gości Stanciu. Rumun trafił w 74. minucie.

***

Po raz drugi 2:0 z Dynamem Kijów wygrał Villarreal. Hiszpanie pewnie awansowali, a Tomasz Kędziora pobiegał w rewanżu 90 minut po boisku i z bliska widział gole z 13. i 36. minuty autorstwa Moreno.. 2:0 wygrał też Ajax, a w sumie okazał się lepszy niż Villarreal, bo zapakował Young Boys Berno aż 5 goli w dwumeczu. W rewanżu strzelili Ners w 21. minucie i Tadić w 49. minucie z karnego.

LOSOWANIE PAR 1/4 FINAŁU w PIĄTEK W NYONIE.