Kylian Mbappe zmarnował rzut karny. To kara za "sępienie się". Francuzi zgarnęli jednak pierwsze zwycięstwo w drodze do Kataru (VIDEO)

Data dodania: 28-03-2021 18:35
Kylian Mbappe zmarnował rzut karny. To kara za

Reprezentacja Francji odniosła pierwsze zwycięstwo w eliminacjach MŚ 2022. Trójkolorowi pokonali na wyjeździe Kazachstan. Rzut karny zmarnował Kylian Mbappe, którego Didier Deschamps wpuścił tym razem z ławki rezerwowych.

Selekcjoner Francji po remisie domowym (1:1) z Ukrainą na start kwalifikacji do mundialu w Katarze, zmienił kilka ogniw w składzie. Zabrakło Kante, Rabiota, Comana oraz Mbappe i Giroud.

Szansę w pierwszym składzie dostał m.in. Ousmane Dembele i już w 19. minucie dał gościom prowadzenie w Astanie. Napastnik FC Barcelona strzelił w kadrze pierwszego gola w meczu o stawkę. Wykorzystał dobre podanie od Anthony'ego Martiala.

Francuzi do przerwy prowadzili jednak 2:0. W 44. minucie wielkiego pecha miał 30-letni Sergiej Małyj, który w pechowy sposób pokonał własnego bramkarza.

Po przerwie Francuzi mieli szansę jeszcze podwyższyć wynik. W 75. minucie Aleksander Mokin zatrzymał jednak uderzenie Mbappe z rzutu karnego. Mbappe chwilę wcześniej mógł mieć asystę, ale się... posępił.

Francuzi wygrali więc 2:0 i mają po 2 meczach 4 punkty. Kolejne spotkanie rozegrają w środę, a ich rywalem będą Bośnia i Hercegowina. Trójkolorowi wystąpią w roli gości.