Ustawienia Twojej prywatności

Strona korzysta z plików Cookies, aby zapewnić Ci maksymalny komfort korzystania z serwisu oraz jego usług oraz dostosować treści do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza akceptację że będą one zamieszczane w urządzeniu końcowym. W każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies w swojej przeglądarce.

Anglia liderem "polskiej" grupy po drugim zwycięstwie. Lwy Albionu mają spokój przed starciem z Polską na Wembley (VIDEO)

Dodał: Futbol.pl
Data dodania: 28-03-2021 21:57
Anglia liderem

Reprezentacja Anglii zdobyła kolejne 3 punkty w eliminacjach MŚ 2022 w "polskiej" grupie. Lwy Albionu po ograniu San Marino pokonały w niedzielę także Albanię. W Tiranie ekipa Garethe'a Southgate'a wygrała 2:0. 

Po raz kolejny kluczową postacią Anglików w ofensywie był Harry Kane. Napastnik Tottenham Hotspur strzelił bowiem gola oraz zanotował asystę. Kane ma na koncie 33 gole w kadrze. 28-letni napastnik jest w klasyfikacji strzelców w reprezentacji za Waynem Rooneyem (53 gole i 1. miejsce), Bobbym Charltonem (49 goli), Garym Linekerem (48 goli), Jimmym Greavesem (44 gole) i Michaelem Owenem (40 goli).

Anglicy objęli prowadzenie w 39. minucie po golu Kane'a, który wykorzystał dogranie Luke'a Shawa. Wynik na 2:0 ustalił Mason Mount w 63. minucie po zagraniu Kane'a. Zanim zrobiło się 1:0, to Albańczycy próbowali zagrażać bramce Anglii i Nick Pope musiał się mieć na baczności. Potem w ataku pozycyjnym nie byli już jednak zbyt groźni.

Anglicy po 2 meczach mają 6 punktów i są liderem grupy I. Teraz zagrają w środę z Polską na Wembley. Albania wywalczyła 3 oczka i zmierzy się teraz z San Marino na wyjeździe.

Futbol.pl, fot. @England (Twitter)

Inne artykuły