Dwóch rannych w walce o europejskie puchary. 4. miejsce im odjeżdża

Data dodania: 16-04-2021 22:01

Górnik Zabrze i Śląsk Wrocław na pewno mają chrapkę na 4. miejsce i ewentualny awans do europejskich pucharów, ale po piątkowy spotkaniu mamy dwóch rannych w tej walce.

Górnik szukał w piątek przede wszystkim przełamania po dwóch porażkach. Gospodarze na zwycięstwo czekają od 14 marca i jeszcze trochę poczekają. Ze Śląskiem nie przegrali, ale też nie wygrali. Z kolei wrocławianie zanotowali czwarty remis w pięciu ostatnich spotkaniach.

W Zabrzu prowadzili gospodarze, bo Jimenez dograł do Alassany Manneh i Gambijczyk w 26. minucie strzelił gola na 1:0.

Jeszcze przed przerwą Górnik mógł stracić prowadzenie, ale Martin Chudy obronił uderzenie Mączyńskiego z wolnego i dobitkę Zylli. Już w II połowie bramkarz gospodarzy zatrzymał uderzenie głową Bejgera.

W końcu jednak Śląsk dopiął swego. Za sprawą rezerwowych Picha i Piaseckiego. Słowak zagrał do kolegi, a ten w sytuacji sam na sam pokonał Chudego.

Ostatecznie mecz zakończył się remisem i po 25 kolejkach Śląsk jest na 6. pozycji z 35 punktami, a Górnik plasuje się na 7. lokacie z 33 oczkami. Już we wtorek Śląsk podejmie Podbeskidzie, a Górnik powalczy w Szczecinie z Pogonią.