Puchar Króla. Co za mecz! Duma Katalonii rozbiła w finale Athletic Club. Kapitalna akcja Messiego i de Jonga (VIDEO)

Data dodania: 17-04-2021 23:35

W finale Pucharu Króla FC Barcelona rozbiła Athletic Club! Zespół "Dumy Katalonii" pokonał swoich rywali 4:0 (0:0). Trener Ronald Koeman zdobył swoje pierwsze trofeum jako trener "Barcy". Do klubu przyszedł latem minionego roku.

Na pierwszą bramkę w tym hitowym starciu długo musieliśmy czekać. Dopiero w 60. minucie wynik otworzył Antoine Griezmann. Francuz dostał doskonałe podanie w pole karne od Frenkiego de Jonga i uderzył bardzo mocno z bliskiej odległości.

Na drugiego gola nie trzeba było długo czekać. W 63. minucie na listę strzelców wpisał się de Jong. Po dośrodkowaniu Jordiego Alby holenderski pomocnik strzałem głową pokonał Unaia Simona.

"Barca" się rozkręciła i cały czas atakowała. W 68. minucie zrobiła kapitalną akcję. A w sumie to zrobili ją de Jong razem z Messim. Argentyńczyk ruszył z własnej połowy prawym skrzydłem, podał do reprezentanta Holandii, a ten mu doskonale wystawił piłkę. Messi wbiegł w pole karne, minął jednego z rywali i technicznym strzałem pokonał golkipera Athletiku.

W 72. minucie 6-krotny zdobywca Złotej Piłki strzelił kolejnego gola i kolejną asystę zaliczył Alba. Pod koniec meczu do siatki trafił jeszcze Griezmann, ale sędzia nie uznał bramki, ponieważ po analizie VAR okazało się, że środkowy napastnik był na spalonym. Trofeum ostatecznie wpadło na konto klubu ze stolicy Katalonii.