PKO BP Ekstraklasa. Tuszyński i Szwoch dali wygraną Wiśle Płock (VIDEO)

Data dodania: 24-04-2021 16:59

W pierwszym sobotnim meczu 27. kolejki PKO BP Ekstraklasy Górnik Zabrze przegrał na własnym terenie z Wisłą Płock 0:2 (0:0). Bramki na wagę zwycięstwa strzelili Patryk Tuszyński oraz Mateusz Szwoch.

Pierwszy gol padł w 61. minucie. Młodzieżowiec Dawid Kocyła wykorzystał błąd jednego z obrońców "Górników" i wystawił piłkę Tuszyńskiemu, a ten pobiegł pod bramkę i pewnym strzałem pokonał Martina Chudy'ego.

Druga bramka dla zespołu Macieja Bartoszka została strzelona w 80. minucie. Na listę strzelców wpisał się Mateusz Szwoch. Pomocnik był niepilnowany w polu karnym i bez problemu wpakował piłkę do siatki.