Bundesliga. Dwa gole Haalanda! Borussia Dortmund zgarnęła trzy punkty. Grali Piszczek i Białek (VIDEO)

Data dodania: 24-04-2021 17:56
Bundesliga. Dwa gole Haalanda! Borussia Dortmund zgarnęła trzy punkty. Grali Piszczek i Białek  (VIDEO)

W meczu 31. kolejki niemieckiej Bundesligi Borussia Dortmund pokonała 2:0 (1:0) VfL Wolfsburg. Bramki na wagę zwycięstwa dla zespołu z Zagłębia Ruhry strzelił Erling Haaland.

Pierwszą bramkę Norweg strzelił już w 12. minucie. Norweg wykorzystał błąd defensywy "Wilków", wbiegł w pole karne i trafił do siatki. Koen Casteels próbował interweniować, ale to nic nie dało.

Kolejnego gola Haaland trafił w drugiej połowie. Mahmoud Dahoud wystawił piłkę reprezentantowi Norwegii, a ten wybiegł sam na sam z bramkarzem i technicznym strzałem tylko dopełnił formalności.

Od 59 minuty goście grali w dziesiątkę, ponieważ czerwoną kartkę i w konsekwencji czerwoną dostał Jude Bellingham. Warto dodać, że od pierwszej do ostatniej minuty w zespole "BVB" grał Łukasz Piszczek. W zespole rywali w 65. minucie pojawił się Bartosz Białek. Były zawodnik Zagłębia Lubin zmienił Kevina Mbabu.