Znamy drugiego beniaminka Serie A. Polacy mogą świętować, ale gdzie zagrają w nowym sezonie?

Data dodania: 10-05-2021 17:16

Trzej polscy piłkarze mogą świętować. Po Empoli z Szymonem Żurkowskim w składzie awans do Serie A wywalczyła też Salernitana, w której grają Paweł Jaroszyński, Tomasz Kupisz i Patryk Dziczek. Wszyscy są... wypożyczeni z innych klubów - odpowiednio z Genoi, Bari i Lazio.

Salernitana awans przypieczętowała wygraną 3:0 na wyjeździe ze zdegradowaną Pescarą. Wszystkie gole padły po przerwie. Goście objęli prowadzenie po golu Andersona z rzutu karnego w 67. minucie, 5 minut później podwyższył Casasola, a wynik w 81. minucie ustalił Tutino. Asystę przy bramce na 3:0 zanotował wprowadzony w 79. minucie Kupisz. Cały mecz w barwach Salernitany zagrał Paweł Jaroszyński, a Patryk Dziczek wraca do zdrowia i był poza kadrą. W sumie w tym sezonie Kupisz zagrał 31 razy, Dziczek 15, a Jaroszyński 16.

Salernitana wraca do Serie A po latach przerwy. Ostatni raz zespół Kasztanowych grał w elicie w sezonie 1998-1999.

W barażach zagra Monza. Klub Silvio Berlusconiego w ostatniej kolejce przegrał u siebie z Brescią Calcio. Ekipa z Mario Balotellim i Christianem Gytkjaerem (22 mecze, 6 goli) tym samym otworzyła drogę Brescii z Jakubem Łabojką (grał od 72. minuty) i Filipem Jagiełłą (wypożyczony z Genoi, grał od 59. minuty) do rywalizacji barażowej. Brescia obroniła 7. pozycję w tabeli, wyprzedzając mające tyle samo punktów Chievo (też zagra w barażach) i SPAL (nie zagra w barażach).

Baraże o jedno miejsce premiowane awansem do Serie A są dwurundowe. W I rundzie zagrają Venezia z Chievo i Cittadella z Brescią, a zwycięzcy dwóch rywalizacji zmierzą się w półfinałach z Lecce (Venezia lub Chievo) oraz Monzą (Cittadella lub Brescia). Początek zmagań już 13 maja, finałowy dwumecz 23 i 27 maja.