Rybus z asystą, grał Krychowiak. Lokomotiw pisze piękną historię w tych rozgrywkach. Znowu jest najlepszy (VIDEO)

Data dodania: 12-05-2021 21:27

Grzegorz Krychowiak i Maciej Rybus zagrali po 90 minut w finale Pucharu Rosji. W walce o trofeum Lokomowit Moskwa z Polakami w składzie pokonał zwycięzcę II ligi rosyjskiej - Krylje Sowietow Samara. Ekipa ze stolicy zwyciężyła 3:1.

W I połowie nie brakowało emocji na stadionie w Niżnim Nowogrodzie. Lokomotiw objął prowadzenie po strzale Francoisa Kamana z 14. minuty, ale już 8 minut później na 1:1 trafił Władisław Sarwieli.

Remis utrzymał się do 48. minuty, gdy rzut karny na gola na 2:1 zamienił Fiodor Smołow. Wynik na 3:1 dla Lokomotowiu, pieczętując zdobycie trofeum, ustalił w 84. minucie Murilo Cerqueira. Brazylijczyk trafił głową po dośrodkowaniu Macieja Rybusa.

Dla Lokomotiwu to 9. triumf w Pucharze Rosji. Nie ma drugiej tak utytułowanej drużyny w tych rozgrywkach. "Parowozy" w sumie od 1992 roku grały w 10 finałach! Krylje Sowietow dostały się do decydującej potyczki po raz drugi w historii i tak jak w 2004 roku z Terekiem Grozny, tak i teraz przegrały.