Borussia Dortmund z Pucharem Niemiec. Piękne pożegnanie Łukasza Piszczka

Data dodania: 13-05-2021 23:04

Borussia Dortmund rozbiła w finale RB Lipsk i sięgnęła po Puchar Niemiec. Rozegrany w Berlinie mecz zakończył się wynikiem 4:1. Po dwa gole strzelili Jadon Sancho i Erling Haaland.

Już do przerwy Borussia udowodniła swoją wyższość. Żółto-Czarni prowadzili 3:0 po golach Sancho z 5. i 45. minuty oraz trafieniu Haalanda z 28. minuty. Dopiero w 71. minucie gola dla Lipska strzelił Olmo, ale w 87. minucie triumf BVB przypieczętował Haaland.

Łukasz Piszczek rozegrał całe spotkanie. Dla Polaka to 8. trofeum z BVB. Ma na koncie 2 mistrzostwa, 3 puchary i 3 superpuchary.

Po spotkaniu w roli głównej wystąpił Łukasz Piszczek. Dla Polaka to piękne pożegnanie z Borussią.