Włosi w mistrzowskiej formie. Ależ Italia zaczęła turniej. Nieoczekiwany bohater starcia ze Szwajcarią (VIDEO)

Data dodania: 16-06-2021 22:32

Reprezentacja Włoch po ograniu Turcji (3:0) w starciu ze Szwajcarią także pokazała wielką klasę. Ekipa Roberto Manciniego nie przegrała już 30. meczu z rzędu i coraz szybciej rośnie do roli jednego z głównych faworytów turnieju! Środowy wieczór należał do Manuela Locatteliego.

Grupa A, 16.06.2021 r., Stadio Olimpico (Rzym)
WŁOCHY - SZWAJCARIA 3:0
Locateli 26, 52, Immobile 89
Włochy: Donnarumma - Di Lorenzo, Bonucci, Chiellini (24. Acerbi), Spinazzola - Barella (87. Cristante), Jorginho, Locatelli (86. Pessina) - Berardi (70. Toloi), Immobile, Insigne (69. Chiesa)
Szwajcaria: Sommer - Akanji, Schar (58. Zuber), Elvedi - Rodriguez, Xhaka, Freuler (84. Sow), Mbabu (58. Widmer) - Shaqiri (76. Vargas) - Embolo, Seferović (46. Gavranović)

Manuel Locatelli (Włochy)

23-latek nie należy do piłkarzy, którzy na boisku mają obowiązki snajperskie. W środowy wieczór na Stadio Olimpico wcielił się jednak w rolę głównego egzekutora. Pomocnik US Sassuolo, który łączony jest już z europejskimi gigantami z Realem Madryt i Juventusem na czele, w swoim 12. występie w kadrze strzelił 2. i 3. gola!

ANTYBOHATER MECZU

Xherdan Shaqiri (Szwajcaria)

To jest, a może ma być, lider reprezentacji Szwajcarii. Tyczasem w drugim spotkaniu Euro 2020 zawiódł. Doświadczony pomocnik znowu został zdjęty z boiska przez selekcjonera. Pewnie w starciu z Turcją zagra od 1. minuty i czeka go wielkie wyzwanie, bo to od niego w dużej mierze będzie zależało to, czy Helweci awansują do 1/8 finału.

PECHOWIEC MECZU

Giorgio Chiellini (Włochy)

Strzelił gola w 19. minucie i oszalał z radości, ale za chwilę okazało się, że system VAR wykazał zagranie ręką, więc wynik został cofnięty do 0:0. Na tym nieszczęścia kapitana Włochów się nie skończyły. Doznał on bowiem kontuzji i w 24. minucie opuścił murawę. Czy zagra jeszcze w turnieju? Pewnie okaże się w czwartek.

W TRZECIEJ KOLEJCE

Szwajcarzy mają tylko punkt po dwóch meczach i przed sobą walkę o 2. miejsce w tabeli z Walią. Nie będzie to rywalizacja bezpośrednia, bo Helweci powalczą ze słabą na Euro 2020 Turcją (0 punktów, bramki 0:5), a Walię czeka spotkanie z tymi niesamowitymi Włochami (6 punktów, bramki 6:0). Oba mecze w niedzielę, 20 czerwca, o 18:00.