Rafał Boguski znalazł klub po odejściu z Wisły Kraków. Zagra w I lidze

Data dodania: 21-06-2021 14:48

Zgodnie z zapowiedziami Rafał Boguski nie kończy kariery. Wieloletni piłkarz Wisły Kraków podpisał umowę z Puszczą Niepołomice.

37-letni piłkarz związał się z 13. zespołem minionego sezonu Fortuna I ligi umową na 2 lata.

Boguski to legenda Wisły. W jej barwach gra nieprzerwanie od sezonu 2007-2008. Zanotował 373 występy, 64 gole i 48 asyst. Był 3 razy mistrzem Polski.

W tym sezonie Boguski pojawił się na boisku w sumie 12 razy. Strzelił 2 gole. W żadnym z 10 spotkań w lidze, poza pożegnalnym meczem z Piastem Gliwice, gdy był kapitanem i przebywał na murawie 66 minut, nie zagrał dłużej niż 22 minuty. Obie bramki zdobył w wygranym 3:1 wyjazdowym meczu z Wisłą Płock w lutym.

Boguski przychodzi, a z Puszczą pożegnał się Michał Czarny. 32-letni obrońca odchodzi po 5 sezonach, 168 meczach i 22 golach.

"Michał byłeś prawdziwą ostoją naszej defensywy. Wielokrotnie prowadziłeś Puszczę do zwycięstw, a Twoje bramki decydowały o losach meczu. Nigdy nie odpuszczałeś, potrafiłeś poderwać cały zespół do walki" - napisano na oficjalnej stronie Puszczy.