Francja poza Euro 2020! Pudło Mbappe w karnych wyrzuciło mistrzów świata z turnieju. Szwajcaria gra dalej (VIDEO)

Data dodania: 28-06-2021 22:43

Pierwsze podczas Euro 2020 rzuty karne rozstrzygnęły rywalizację Francji ze Szwajcarią w 1/8 finału. Trójkolorowi przegrywali, ale po przerwie dwoma szybkimi ciosami odwrócili losy spotkania i potem prowadzili nawet 3:1. Skończyło się remisem 3:3 po bramce z 90. minuty. Dogrywka nie przyniosła rozstrzygnięcia.

Mecz 1/8 finału Euro 2020
Poniedziałek, 28.06.2021, Arena National (Bukareszt)
FRANCJA - SZWAJCARIA 3:3, karne: 4:5
Benzema 57, 59, Pogba 75 - Seferović 15, 81, Gavranović 90
rzuty karne: 0:1 Gavranović, 1:1 Pogba, 1:2 Schar, 2:2 Giroud, 2:3 Akanji, 3:3 Thuram, 3:4 Vargas, 4:4 Kimpembe, 4:5 Mehmedi, 4:5 Mbappe (Sommer obronił)
Francja: Lloris - Varane, Lenglet (46. Coman), Kimpembe - Pavard, Pogba, Kante, Rabiot - Griezmann (88. Sissoko) - Benzema (94. Giroud), Mbappe
Szwajcaria: Sommer - Rodriguez (87. Mehmedi), Akanji, Elvedi - Zuber (79. Fassnacht), Xhaka, Freuler, Widmer (73. Mbabu) - Shaqiri (73. Gavranović) - Embolo (79. Vargas), Seferović (97. Schar)
Żółte kartki: Varane 30, Coman 88, Pavard 91 - Rodriguez 62, Xhaka 76, Akanji 108

TAK PADŁY BRAMKI

Zabawił się Paul Pogba❗???? Przecież tego gola można oglądać w nieskończoność. ????⚽???? #strefaEuro pic.twitter.com/MDGI0kaZhC

— TVP SPORT (@sport_tvppl) June 28, 2021

BOHATER

Po pierwsze Hugo Lloris. Gdyby nie jego instynkt, jego wyczucie, jego decyzja o pójściu w tę stronę przy rzucie karnym, to Szwajcarzy prowadziliby w 55. minucie 2:0. Lloris obronił rzut karny i pozwolił, by bohaterem został też jego kolega z kadry.

Mowa o Karimie Benzemie. Ten w 57. minucie świetnie wykorzystał sytuację sam na sam z bramkarzem Szwajcarów, a 2 minuty później przytomnie głową z najbliższej odległości wpakował piłkę do siatki na 2:1. Benzema ma już 4 gole na koncie i postara się przegonić mającego 5 bramek Ronaldo, który udział w turnieju już zakończył.

Na pewno na wyróżnienie zasługują też Paul Pogba, który popisał się kapitalnym strzałem na 3:1 i wieloma cudownymi podaniami, które nie zostały zamienione na asysty oraz Haris Seferović, bo jednak dwa gole strzelił.

Nie można pominąć Mario Gavranovicia. Wszedł na murawę, strzelił gola nieuznanego z powodu spalonego, ale się nie podłamał i potem trafił do siatki na 3:3, doprowadzając do dogrywki. Podobnie jak Yanna Sommera, który w 119. minucie kapitalnie wybił się i złapał piłkę zmierzającą do bramki po strzale Girouda, a potem obronił jedną jedyną jedenastkę...

Jeden ze szwajcarskich kibiców na pewno zostanie zaś bohaterem memów. Dlaczego?

ANTYBOHATER

Oczywisty, czyli Ricardo Rodriguez. Jednocześnie wielki pechowiec. W 55. minucie mógł dać Szwajcarii sensacyjne prowadzenie 2:0, ale nie dał rady pokonać Hugo Llorisa z rzutu karnego. Po chwili Helweci przegrywali już 1:2... Jak to się wszystko odwróciło po niestrzelonej przez RR jedenastce. Potem Szwajcarzy dali radę odrobić nawet dwa gole straty i doprowadzić do dogrywki i rzutów karnych. W serii jedenastek Rodrigueza już nie było.

Przebił go ostatecznie Kylian Mbappe. Kapitalny piłkarz nie strzelił rzutu karnego. Jedynego w serii jedenastek, co wyrzuciło Francję z turnieju, w którym Mbappe, nie zdobył żadnej bramki!

CO DALEJ

Francuzi jadą do domu. Szwajcarzy wskoczyli do ćwierćfinału i zagrają w nim z Hiszpanią. Starcie 1/4 finału zaplanowano na piątek, 2 lipca, o godz. 18:00 w Sankt Petersburgu.