4 gole Śląska w Armenii. Ekipa Jacka Magiery zrobiła przejdzie Ararat

Data dodania: 22-07-2021 16:41

Śląsk Wrocław zrobił wielki krok w kierunku III rundy eliminacji Ligi Konferencji. Ekipa Jacka Magiery wygrała na wyjeździe z Araratem Erewan, który wyeliminował wcześniej węgierski MOL Fehervar.

Śląsk w Armenii wykonał zadanie lepiej niż się spodziewano. Przed spotkaniem można było mieć obawy, jak zespół Magiery poradzi sobie po odległej podróży i jak wypadnie na tle rywala, który jednak jawił się jako całkiem mocny zespół.

Wrocławianie już w 20. minucie zadali cios, który ostudził zapędy gospodarzy. Po strzale Picha mieli rzut rożny, z którego dośrodkował na 5. metr Mączyński, a Wojciech Golla głową trafił na 1:0.

Do przerwy mecz był wyrównany, a po zmianie stron szybko zaczęło się dziać. W 48. minucie Ararat odpowiedział na gola Śląska - także po rzucie rożnym. Dośrodkował Malakjan, a Bravo potężnym uderzeniem pokonał Szromika. Na szczęście Śląsk tuż po wznowieniu gry zdobył bramkę na 2:1 i wrócił na prowadzenie. Exposito dośrodkował, a Piasecki głową trafił do siatki.

W 70. minucie Śląsk zadał kolejny cios. Pich przedarł się środkiem i uderzył do siatki, a piłka po drodze odbiła się jeszcze do słupka.

Śląsk miał świetny wynik, ale nie utrzymał dwubramkowego prowadzenia. W 84. minucie Razmik Hakobjan miał trochę miejsca przed polem karnym i precyzyjnym strzałem zdobył bramkę na 2:3.  To nie podłamało gości. W 90. minucie Pich ustalił wynik spotkania na 4:2 i dał Śląskowi świetną zaliczkę przed rewanżem już 29 lipca we Wrocławiu. Drugą świetną asystę zanotował Exposito.

Przypomnijmy, że w III rundzie lepszy z pary Ararat - Śląsk zagra ze zwycięzcą rywalizacji Arda Kyrdżali (Bułgaria) - Hapoel Beer Szewa (Izrael).