Śląsk z rywalem z Armenii stracił aż 5 goli. Na szczęście jeszcze więcej strzelił i awansował!

Data dodania: 29-07-2021 21:39

5 goli w dwumeczu z Araratem Erewań stracił Śląsk Wrocław w II rundzie eliminacji Ligi Konferencji. Ekipa Jacka Magiery trochę nerwów się najadła, ale w sumie sama strzeliła 7 goli i awansowała do kolejnej rundy.

Śląsk w Armenii wygrał 4:2 i gdyby gole wyjazdowe nadal miały znaczenie, to przed rewanżem byłby w kapitalnej sytuacji. Zasadę podwójnego liczenia bramek w delegacji jednak zniesiono, więc zwycięstwo Araratu we Wrocławiu mogło dać gościom dogrywkę.

Śląsk kapitalnie zaczął mecz, bo w 2. minucie objął prowadzenie po strzale Roberta Picha. Wydawało się, że gospodarzom żadna krzywda się już nie stanie, ale do przerwy było jednak 1:2. Zaważyła o tym końcówka I połowy, gdy w 40. i 42. minucie piłkę do siatki posłał Kone.

Wrocławianie nadal byli w III rundzie, ale musieli się mieć na baczności. Po przerwie szybko wyrównali, ale bramka nie została uznana. W 58. minucie po uderzeniu Lewkota zrobiło się jednak 2:2, a w 66. minucie Pich przywrócił Śląsk na prowadzenie. Ostatecznie Śląsk nie wygrał, bo w 90. minucie goście wyrównali, ale w III rundzie zagrają Polacy. Rywalem Śląska będzie izraelski Hapoel Beer Szewa, który w dwumeczu ograł 2:0 i 4:0 bułgarski zespół Arda Kyrdżali. Mecze III rundy zaplanowano na 5 i 12 sierpnia.