Mecz przyjaźni, ale nie na boisku. Legia przegrała w Radomiu. 4 gole i 3 czerwone kartki

Data dodania: 31-07-2021 21:47

To miał być mecz przyjaźni. I był. Na trybunach. Na boisku iskrzyło. Skończyło się 4 golami, bo Radomiak pokonał 2:1 Legię Warszawa, i 3 czerwonymi kartkami.

Legia ma oczywiście gdzieś tam z tyłu głowy mecze z Dinamem Zagrzeb w III rundzie eliminacji Ligi Mistrzów, Czesław Michniewicz dokonał kilku zmian w kadrze, ale to nic nie usprawiedliwia.

Legia zawiodła w Radomiu, przegrywają 1:2. Do przerwy było jeszcze 0:0, ale tuż po zmianie stron goście zawalili i Radecki trafił na 1:0.

Gdy w 67. minucie Mladenović za głupotę wyleciał z boiska, Legia była na straconej pozycji. 13 minut później Karol Angielski podwyższył na 2:0. Po chwili co prawda Maik Nawrocki zmniejszył wynik na 1:2, ale na więcej Legii stać nie było. Może wyrównałaby, gdy siły na boisku się zrównoważyły po czerwonej kartce Nascimento, ale po chwili "prąd odcięło" też Josue i Legia znowu była osłabiona. W samej końcówce dobił ją Sokół.

Legia po 2 kolejkach ma 3 punkty, a Radomiak po meczu z nią i z Lechem cieszy się z 4 oczek.

Mecz 2. kolejki sezonu 2021-2022 PKO Ekstraklasy
RADOMIAK RADOM - LEGIA WARSZAWA 3:1
Radecki 46, Angelski 80, Sokół 90+6 - Nawrocki 81
Radomiak: 1. Filip Majchrowicz - 14. Damian Jakubik, 37. Gonçalo Silva (24. 29. Raphael Rossi), 16. Mateusz Cichocki, 33. Dawid Abramowicz - 9. Leândro, 11. Michał Kaput, 23. Filipe Nascimento, 10. Mateusz Radecki (86. 55. Meik Karwot), 99. Mario Rondón (86. 7. Miłosz Kozak) - 19. Karol Angielski (90. 97. Dominik Sokół)
Legia: 59. Kacper Tobiasz - 29. Lindsay Rose, 4. Mateusz Wieteska, 17. Maik Nawrocki - 22. Kacper Skibicki (46. 2. Josip Juranović), 99. Bartosz Slisz, 8. André Martins (46. 27. Josué), 20. Ernest Muçi (58. 21. Rafael Lopes), 82. Luquinhas (58. 11. Mahir Emreli), 23. Joel Abu Hanna (38. 25. Filip Mladenović) - 9. Tomáš Pekhart
Żółte kartki: Rondón, Filipe Nascimento, Jakubik, Radecki - Muçi, Slisz, Wieteska.
Czerwone kartki: Filipe Nascimento (84. minuta, za kopnięcie przeciwnika) - Filip Mladenović (67. minuta, za uderzenie przeciwnika), Josué (87. minuta, za uderzenie przeciwnika).