Śląsk ograł Cracovię, chociaż grał w osłabieniu. Zagotowało się w doliczonym czasie gry...

Data dodania: 01-08-2021 19:34

Śląsk Wrocław po awansie do III rundy eliminacji Ligi Konferencji poszedł za ciosem w PKO Ekstraklasie i w wyjazdowym meczu 2. kolejki ograł na wyjeździe Cracovię.

Ekipa Jacka Magiery objęła prowadzenie przy Kałuży w 16. minucie. Tuż po upływie pierwszego kwadransa z rzutu karnego do siatki trafił Robert Pich. Słowak trafił już w czwartym kolejnym meczu!

Potem wynik się nie zmieniał, chociaż głównie Śląsk miał jakieś sytuacje. Ciekawe zrobiło się w 64. minucie. Najpierw VAR uratował Petra Schwarza, który był podejrzewany o zagranie piłki ręką we własnym polu karnym, a 2 minuty później pomocnik Śląska zarobił drugą żółtą kartkę za faul i musiał opuścić boisko.

Osłabiony Śląsk nie dał się Cracovii, a w 88. minucie zadał, rozstrzygający jak się wtedy wydawało cios. Exposito wykorzysatał podanie od Makowskiego i pokonał Hrosso, trafiając na 2:0.

3 minuty później nadzieje Cracovii przywrócił jednak Van Amersfoort. Holender zza pola karnego przymierzył idealnie na 1:2. Pasy rzuciły się do ataków, a w pole karne gości poszedł nawet Hrosso i zrobiło się gorąco. Bramkarz sfaulował w polu karnym Śląska Mączyńskiego. Obejrzał za to żółtą kartkę, a z boiska wyleciał... Tamas, który rzucił się na golkipera po nieprzepisowym zagraniu. Wszystkie decyzje sędziowie podjęli po analizie VAR.

Śląsk wygrał w Krakowie i ma na koncie 4 punkty. Cracovia została z jednym oczkiem.

Mecz 2. kolejki sezonu 2021-2022 PKO EKSTRAKLASY
CRACOVIA - ŚLĄSK WROCŁAW 1:2
Pelle van Amersfoort 90 - Róbert Pich 16 k., Erik Expósito 88
Cracovia: 31. Lukáš Hroššo - 2. Cornel Râpă, 24. Jakub Jugas, 88. Matej Rodin, 3. Michal Sipľak, 18. Luís Rocha (46. 17. Kamil Ogorzały) - 9. Marcos Álvarez (46. 4. Sergiu Hanca), 10. Pelle van Amersfoort, 22. Florian Loshaj (79. 7. Rivaldinho), 73. Patryk Zaucha (72. 8. Mathias Hebo Rasmussen) - 45. Filip Balaj
Śląsk: 1. Matúš Putnocký - 10. Bartłomiej Pawłowski, 21. Łukasz Bejger, 14. Wojciech Golla, 15. Márk Tamás, 4. Dino Štiglec (60. 23. Víctor García) - 7. Róbert Pich, 39. Szymon Lewkot (89. 29. Krzysztof Mączyński), 17. Petr Schwarz, 24. Caye Quintana (60. 9. Erik Expósito) - 11. Fabian Piasecki (70. 6. Rafał Makowski)
Żółte kartki: Loshaj, Hroššo - Schwarz, Lewkot, Expósito.
Czerwone kartki: Petr Schwarz (66. minuta, za drugą żółtą), Márk Tamás (90. minuta, za uderzenie przeciwnika)
Sędziował: Tomasz Wajda (Żywiec)