Skład finału olimpijskiego znany! Hiszpanie po kolejnej dogrywce pokonali Japonię i zmierzą się z Brazylią.

Dodał: Paweł Kozioł
Data dodania: 03-08-2021 16:21

Brazylia pokonała Meksyk po rzutach karnych w półfinale i czekała na rywala. Będą nim Hiszpanie, którzy po kolejnej dogrywce wygrali z gospodarzami.

Reprezentanci Hiszpanii powoli stają się specjalistami od zwycięstw w dogrywkach. Po niezwykle emocjonującym meczu ćwierćfinałowym, w którym pokonali Wybrzeże Kości Słoniowej 5-2, w półfinale o ich awansie znów musiał decydować dodatkowy czas gry.

Mimo ogromnej przewagi i stworzenia wielu szans bramkowych, długo nie potrafili pokonać bramkarza gospodarzy Igrzysk. Swoje okazje mieli min. Merino, Oyarzabal i bohater ćwiećfinału, Rafa Mir.

Jednak dopiero wprowadzony w drugiej połowie Marco Asensio dał Hiszpanii upragniony finał. Przyjął idealne podanie, ograł obrońce i fantastycznie uderzył na dalszy słupek. Japończycy nie zdążyli odwrócić losów spotkania i w finale spotkają się dwie reprezentacje uznawane za faworytów całego turnieju już od początku.

Finał Brazylia-Hiszpania zostanie rozegrany 7 sierpnia o 13:30 polskiego czasu. Japonia w meczu o 3 miejsce podejmie Meksyk dzień wcześniej.