Wisła zagrała z Napoli. Prowadziła ponad godzinę, ale ostatecznie Włosi okazali się lepsi

Data dodania: 04-08-2021 20:09

Wisła Kraków z okazji 115-lecia istnienia klubu zagrała przy Reymonta 22 towarzyski mecz z SSC Napoli. Biała Gwiazda radziła sobie z rywalem z Włoch bardzo dobrze i przegrała 1:2 dopiero po golu w końcówce.

Wisła świetnie zaczęła spotkanie z 5. zespołem minionego sezonu Serie A. Już w 6. minucie po strzale Felicio Brown Forbesa.

Wynik 1:0 utrzymał się do przerwy, bo w 30. minucie Politano nie zdołał pokonać Mikołaja Biegańskiego z rzutu karnego - bramkarz Wisły obronił.

Po zmianie stron Napoli pokazało więcej jakości i wygrało 2:1. W 67. minucie Matteo Politano zrhabilitował się za zmarnowaną jedenastkę, a potem cios zadał pozyskany latem z Venlo Francuz Zinedine Machach.

Mecz towarzyski
WISŁA KRAKÓW - SSC NAPOLI 1:2
Felicio Brown Forbes 6 - Matteo Politano 67, Zinédine Machach 85
Wisła Kraków: 31. Mikołaj Biegański (73. 99. Kacper Rosa) - 20. Konrad Gruszkowski (59. 43. Dawid Szot), 17. Serafin Szota, 25. Michal Frydrych (73. 3. Adi Mehremić), 15. Matěj Hanousek (60. 2. Krystian Wachowiak) - 40. Yaw Yeboah (60. 54. Piotr Starzyński), 8. Aschraf El Mahdioui (73. 80. Patryk Plewka), 21. Nikola Kuveljić (73. 41. Kacper Duda), 92. Michal Škvarka (60. 10. Gieorgij Żukow), 11. Mateusz Młyński (46. 7. Dor Hugi) - 91. Felicio Brown Forbes (60. 9. Jan Kliment)
SSC Napoli: 25. David Ospina (88. 1. Hubert Idasiak) - 2. Kévin Malcuit (68. 18. Alessandro Zanoli), 13. Amir Rrahmani, 26. Kalidou Koulibaly (69. 44. Kóstas Manolás), 6. Mário Rui (68. 3. Filippo Costa) - 23. Zinédine Machach, 68. Stanislav Lobotka, 7. Elif Elmas, 20. Piotr Zieliński (68. 70. Gianluca Gaetano), 15. Karim Zedadka - 21. Matteo Politano (68. 33. Giuseppe D'Agostino)
Żółte kartki: Mário Rui, Koulibaly, Manolás
Sędziował: Mariusz Złotek (Stalowa Wola)
Widzów: 16600