Kadrowicz Paulo Sousy pokonany aż 5 razy. Jego ekipa goniła wynik od 1:5 i...

Data dodania: 16-08-2021 20:13

Bologna FC z Łukaszem Skorupskim w bramce przegrała sensacyjnie w 1/32 finału Pucharu Włoch z beniaminkiem Serie B Ternaną Calcio. Ekipa z Serie A poległa po szalonym boju i nieudanej pogoni.

Ternana Calcio już w 6. minucie prowadziła 1:0 po golu Agazziego. W 10. minucie Alfredo Donnarumma mógł podwyższyć na 2:0, ale zmarnował rzut karny, trafiając w słupek bramki strzeżonej przez Skorupskiego. Napastnik zrehabilitował się 11 minut później i pokonał Polaka. W 38. minucie Dominguez strzelił co prawda gola kontaktowego, lecz w 40. minucie za sprawą Peralty zrobiło się 3:1.

Po zmianie stron ten sam zawodnik w 54. minucie trafił na 5:1, bowiem 4 minuty wcześniej na 4:1 z karnego zdobył bramkę Falletti.

W tym momencie goście, jakby stanęli, a Bologna rzuciła się do odrabiania strat i po golach Arnautovicia z 56. oraz Soriano z 58. minuty zrobiło się tylko 3:5. Gdy w 76. minucie po rzucie karnym Orsoliniego padła bramka kontaktowa, wydawało się, że Bologna wyrówna w ostatnim kwadransie. Nie dała jednak rady i odpadła z Pucharu Włoch już w 1/32 finału.