Manchester United mimo gola Ronaldo sensacyjnie przegrał w Lidze Mistrzów. 4 karne = 2 gole w Sewilli (VIDEO)

Data dodania: 14-09-2021 21:42

Cristiano Ronaldo strzelił pierwszego gola w fazie grupowej tej edycji Ligi Mistrzów i Manchester United dobrze zaczął wyjazdowe starcie z Young Boys Berno, ale ostatecznie przegrał ze Szwajcarami. Champions League zaczęła się więc od sensacji. W drugim spotkaniu sędzia podyktował cztery rzuty karne, piłkarze wykorzystali dwa, więc Sevilla zremisowała z Reb Bull Salzburg.

Ronaldo już w 13. minucie spotkania z Young Boys na wyjeździe pokonał bramkarza gospodarzy i faworyt z Manchesteru prowadził.

Czerwone Diabły miały niby wszystko pod kontrolą, ale od 35. minuty wszystko zaczęło się sypać. Czerwoną kartkę dostał bowiem Aaron Wan-Bissaka, który przesadnie ostro zaatakował Martinsa Pereirę.

Szwajcarzy wyczuli swoją szansę, ale długo wynik się nie zmieniał. Miejscowi dopięli swego dopiero w 66. minucie, gdy Davida De Geę pokonał Moumi Ngamaleu.

Ole Gunnar Solskjaer widział, co się dzieje i postanowił ratować chociaż punkt. Zdjął więc Ronaldo i Bruno Fernandesa, a wpuścił Nemanję Maticia oraz Jesse Lingarda. Wydawało się, że plan norweskiego trenera się powiedzie, lecz ten drugi z rezerwowych w doliczonym czasie gry popełnił fatalny błąd. Ten kosztował United nawet ten jeden punkt, bo Siebatcheu wpakował piłkę do siatki.

W tej grupie są jeszcze Atalanta Bergamo i Villarreal.

***

Dużo działo się też w meczu Sevilla FC z Red Bull Salzburg. Austriacy nie przyjechali się bronić i mogli do przerwy prowadzić nawet 3:0, a remisowali 1:1. Wszystko przez to, że w 13. minucie Adeyemi nie wykorzystał karnego, w 21. minucie Sucić z 11 metrów się nie pomylił, lecz w 37. minucie miał kolejną szansę z "wapna" i już nie trafił. Było więc tylko 1:0, a w 42. minucie sędzia podyktował karnego tym razem dla gospodarzy i Rakitić wyrównał.

W 50. minucie z murawy musiał zejść napastnik Sevilli Youssef En Nesyri, bowiem dostał za symulowanie drugą w tym spotkaniu żółtą kartkę. Po chwili na boisko w ekipie z Salzburga wszedł Kamil Piątkowski.

W grupie G grają także VfL Wolfsburg i OSC Lille.

Futbol.pl, fot. Champions League (Twitter)