Wojciech Szczęsny zagrał w Lidze Mistrzów. Nie napracował się. Juventus gładko wygrał na wyjeździe

Data dodania: 14-09-2021 22:49

Wojciech Szczęsny nie ma udanego początku sezonu, ale Massimiliano Allegri ufa polskiemu bramkarzowi i dał mu kolejną szansę. W meczu z Malmoe FF w 1. kolejce Ligi Mistrzów Szczęsny zachował czyste konto, a Stara Dama spokojnie wygrała w Szwecji.

Juventus w tym sezonie nie wygrał jeszcze spotkania. W Serie A zremisował z Udinese na wyjeździe i przegrał z Empoli u siebie oraz z Napoli na jego boisku. Szczęsny popełniał błędy w starciach z Udinese i Napoli.

Z Malmoe reprezentant Polski nie miał nawet zbytnio okazji do tego, by się pomylić, skoro gospodarze nie oddali celnego strzału. Szwedzi co prawda próbowali 8 razy, ale wszystkie próby były niecelne lub zablokowane.

Koledzy Szczęsnego byli skuteczniejsi niż gospodarze. Wynik ustalony został już do przerwy. Otworzył go w 23. minucie Alex Sandro, w 45. minucie podwyższył z karnego Paulo Dybala, a po chwili piłkę do siatki na 3:0 wpakował jeszcze Alvaro Morata.

W grupie z Juventusem i Malmoe są jeszcze Chelsea oraz Zenit Sankt Petersburg. Na Stamford Bridge górą byli gospodarze, którzy zwyciężyli 1:0 po bramce Romelu Lukaku z 69. minuty.