Legia nadal liderem. Faworyci grupy podzielili się punktami. Napoli wyszło z 0:2 w Leicester (VIDEO)

Data dodania: 16-09-2021 23:13

Legia Warszawa pozostała liderem grupy C Ligi Europy. Mistrzowie Polski ograli w środę Spartak w Moskwie, a w czwartek Leicester City zremisowali z Napoli. Lisy prowadziły 2:0, ale Włosi zdołali uratować remis na wyjeździe.

Anglicy objęli prowadzenie w 9. minucie po uderzeniu Ayoze Pereza. 28-letni Hiszpan uderzył z powietrza i pokonał Ospinę.

Napoli szukało okazji do wyrównania i przed przerwą miało swoje szanse. Z 6 metrów w rywala trafił w 37. minucie Piotr Zieliński, a potem dwoił się i troił Kasper Schmeichel.

Po przerwie Leicester City udało się podwyższyć prowadzenie. Co prawda bramka Daki z 59. minuty nie została uznana z powodu spalonego, ale 5 minut później było już 2:0, bo do bramki trafił Barnes. W tym momencie na boisku nie było już zmienionego chwilę wcześniej przez Elmasa Zielińskiego.

Włosi po zmianach, wszedł też Politano za Lozano, odzyskali wigor i w 69. minucie zdobyli bramkę kontaktową po uderzeniu Osimhena, który przelobował z bliska Schmeichela. Nigeryjczyk w 87. minucie strzelił drugiego gola i uratował Napoli remis. Tym razem posłał piłkę do siatki po uderzeniu głową.

Leicester City kończył mecz w osłabieniu. W 3. minucie doliczonego czasu gry Wilfred Ndidi wyleciał z boiska po 2. żółtej kartce.

Druga kolejka fazy grupowej Ligi Europy odbędzie się 30 września. Liderująca z 3 punktami Legia podejmie Leicester City, a Napoli zmierzy się ze Spartakiem Moskwa u siebie.