Było blisko, ale skończyło się remisem z Belgią na początek eliminacji mistrzostw świata

Data dodania: 17-09-2021 21:05

Reprezentacja Polski kobiet od remisu z Belgią w Gdańsku zaczęła eliminacje mistrzostw świata. Biało-Czerwone prowadziły na Polsat Plus Arenie, ale w II połowie straciły bramkę i zwycięstwo.

Prowadzenie reprezentacji Polski dała w 40. minucie jedna z najlepszych piłkarek w naszym kraju, czyli Ewa Pajor.

Polski prowadziły aż do 79. minuty. Wówczas na ni to strzał, ni to dośrodkowanie zdecydowała się Janice Cayman. Takim zagraniem zaskoczyła Annę Szymańską, która nie sięgnęła piłka, a ta wpadła idealnie za jej plecy i do siatki.

Polki zagrały w składzie: 1. Anna Szymańska - 6. Sylwia Matysik, 7. Małgorzata Mesjasz, 4. Paulina Dudek, 2. Martyna Wiankowska - 10. Weronika Zawistowska (81. 14. Klaudia Maciążka), 23. Adriana Achcińska, 3. Gabriela Grzywińska (81. 8. Kinga Kozak), 16. Dominika Grabowska, 19. Natalia Padilla Bidas (64. 11. Ewelina Kamczyk) - 9. Ewa Pajor.

Mecz w Gdańsku obejrzało około 8 tysięcy widzów. Polski już we wtorek zmierzą się w drugim spotkaniu z Armenią w Erewaniu. W grupie F o awans rywalizują jeszcze Norwegia, Albania i Kosowo. Norweżki w pierwszym spotkaniu 10:0 ograły Armenię u siebie, a Albania zremisowała u siebie 1:1 z Kosowem. Na mundial w 2023 roku w Australii i Nowej Zelandii pojadą z Europy zwyciężczynie 9 grup oraz 2 najlepsze zespoły z rywalizacji, dwustopniowej, w barażach.