Lewandowski z golem w starciu z beniaminkiem. Bayern urządził sobie wielki strzelanie (VIDEO)

Data dodania: 18-09-2021 17:14

Robert Lewandowski strzelił gola w meczu Bayernu Monachium z VfL Bochum w 5. kolejce Bundesligi. Die Roten rozbili beniaminka aż 8:0, a polski snajper niedługo po zdobyciu bramki opuścił murawę.

Do przerwy była niespodzianka w Monachium. I nie chodzi o wynik, bo Bayern prowadził 4:0, ale o to, że ani gola, ani asysty nie zanotował Robert Lewandowski. Świetnie dysponowany od dłuższego czasu kapitan reprezentacji Polski ostatni raz w Bundeslidze nie strzelił gola w lutym 2021 roku w meczu z Herthą Berlin (1:0), a potem nie trafił jeszcze kilka dni później w Klubowych Mistrzostwach Świata w starciu z UANL Tigres.

Z Bochum do przerwy bramki strzelili Sane (17. minuta), Kimmich (27. minuta), Gnabry (32. minuta) oraz Lampropoulos samobójczą (w 43. minucie). W II odsłonie Lewandowski podwyższył w 61. minucie na 5:0, a w 65. minucie Kimmich trafił na 6:0. W 68. minucie Lewandowskiego zmienił Choupo-Moting i w 79. minucie rezerwowy Bayernu ustalił wynik spotkania na 7:0.

Bayern po 5 kolejkach ma na koncie 13 punktów i może zostać liderem Bundesligi, jeśli VfL Wolfsburg nie ogra w niedzielę Eintrachtu Frankfurt u siebie.