Ivi Lopez uratował Raków przed dogrywką. Lider II ligi nastraszył wicemistrza Polski (VIDEO)

Data dodania: 22-09-2021 21:17

Piękny gol Iviego Lopeza dał Rakowowi Częstochowa głęboki oddech, bowiem zapowiadało się, że wicemistrzowie Polski będą musieli w Rzeszowie grać dogrywkę w meczu Pucharu Polski z liderem II ligi, Stalą. Na własne życzenie, bo do przerwy prowadzili 2:0, ale szybko w II połowie stracili całą przewagę.

Stal w II lidze wywalczyła 22 punkty w 9 meczach i otwiera tabelę. Ekipa trenera Daniela Myśliwca w starciu z Rakowem pokazała, że jest w formie i ma sporo do pokazania nawet w starciu z takim rywalem.

Co prawda gospodarze do przerwy przegrywali 0:2, ale po zmianie stron szybko wykorzystali swoją motywację oraz jakąś dziwną dekoncentrację gości, a to dało wyrównanie.

Po dwóch zadanych ciosach i wyrównaniu Stal lekko zwolniła, a Raków opanował nerwy. I wydawało się, że dojdzie do dogrywki, co dla Rakowa przed sobotnim meczem z Legią w Warszawie najlepszą wiadomością by nie było. Przed dodatkowymi minutami na murawie uratował obrońcę Pucharu Polski Ivi Lopez. Hiszpan kapitalnie przymierzył z rzutu wolnego i odzyskał gościom prowadzenie. W samej końcówce gospodarzy dobił jeszcze Gutkovskis.