Gol 16-latka na osłodę po odpadnięciu, Wisła Płock odpadła z I-ligowcem, Wisła Kraków gra dalej

Data dodania: 22-09-2021 23:05

16-letni Tomasz Walczak, rocznik 2015, zadebiutował w Wiśle Płock w meczu Pucharu Polski z Koroną w Kielcach i strzelił gola. Bramka młodziana pozostała Nafciarzom jednak tylko na osłodę, bo ekstraklasowicz uległ ekipie z I ligi 3:4 po dogrywce.

To było szalone spotkanie. Do przerwy było bowiem tylko 1:0, a Korona prowadziła po bramce Piotra Malarczyka z 7. minuty. W II odsłonie w ciągu niespełna kwadransa Wisła odwróciła losy za sprawą trafień Marko Kolara i Damiana Warchoła. Nafciarze długo prowadzili, lecz w 84. minucie Dawid Błanik wyrównał na 2:2. W dogrywce na 3:2 dla kielczan trafił Łukasz Sierpina, a w 118. minucie losy awansu przesądził Mateusz Lewandowski. Na koniec na otarcie łez Wisły trafił wspomniany Walczak...

KORONA KIELCE - WISŁA PŁOCK 4:3 po dogrywce
Piotr Malarczyk 7, Dawid Błanik 84, Łukasz Sierpina 96, Mateusz Lewandowski 118 - Marko Kolar 49, Damian Warchoł 61, Tomasz Walczak 120
Korona: 1. Marcel Zapytowski - 95. Mario Zebić, 4. Piotr Malarczyk, 14. Michał Koj, 23. Adrian Danek - 17. Dawid Błanik (91. Jakub Górski), 24. Filipe Oliveira (97. Zvonimir Petrović), 20. Marcin Szpakowski (79. Janusz Nojszewski), 7. Jakub Łukowski (106. Mateusz Lewandowski), 11. Łukasz Sierpina - 9. Adam Frączczak (76. Jacek Podgórski)
Wisła: 96. Damian Węglarz - 2. Damian Michalski, 25. Jakub Rzeźniczak (17. 94. Dušan Lagator), 5. Anton Krywociuk - 9. Dawid Kocyła (64. 7. Radosław Cielemęcki), 92. Dominik Furman (64. 20. Łukasz Sekulski), 6. Damian Rasak, 24. Marko Kolar (111. 91. Tomasz Walczak), 11. Jorginho (64. 23. Filip Lesniak), 17. Marcel Błachewicz - 95. Damian Warchoł
Żółte kartki: Łukowski, Danek, Podgórski, Petrović - Michalski, Kocyła, Cielemęcki, Krywociuk, Walczak
Czerwona kartka: Radosław Cielemęcki (120. minuta, Wisła, za drugą żółtą)

2:0 i gra w przewadze - nie minęło 30 minut, a Wisła Kraków miała w Mielcu awans w kieszeni. Prowadzenie Białej Gwieździe dał w 20. minucie Młyński, a 4 minuty później podwyższył Szota. Gdy w 26. minucie za faul wyleciał Kamil Kościelny, szanse Stali zmalały praktycznie do zera. Co prawda Jan Kliment samobójczym trafieniem w 69. minucie dał jeszcze gospodarzom nadzieję, że w 73. minucie Yaw Yeboah z karnego ustawił wynik na 3:1 dla Wisły.

STAL MIELEC - WISŁA KRAKÓW 1:3
Jan Kliment 69 sam. - Mateusz Młyński 20, Serafin Szota 24, Yaw Yeboah 73 k.
Stal: 29. Damian Primel - 45. Konrad Wrzesiński (67. 3. Łukasz Seweryn), 14. Kamil Kościelny, 4. Bożidar Czorbadżijski, 6. Marcin Flis, 2. Albin Granlund - 19. Kacper Sadłocha, 8. Maciej Urbańczyk (46. 20. Grzegorz Tomasiewicz), 18. Dawid Kort (77. 24. Konrad Guca), 22. Koki Hinokio (63. 9. Maciej Jankowski) - 77. Adrian Szczutowski (63. 11. Maksymilian Sitek)
Wisła: 31. Mikołaj Biegański - 20. Konrad Gruszkowski (89. 43. Dawid Szot), 17. Serafin Szota, 4. Maciej Sadlok, 15. Matěj Hanousek - 40. Yaw Yeboah (74. 7. Dor Hugi), 8. Aschraf El Mahdioui (82. 80. Patryk Plewka), 10. Gieorgij Żukow, 92. Michal Škvarka (74. 77. Stefan Savić), 11. Mateusz Młyński (82. 54. Piotr Starzyński) - 9. Jan Kliment
Żółta kartka: Yeboah
Czerwona kartka: Kamil Kościelny (26. minuta, Stal, za faul taktyczny)

Awans do kolejnej rundy wywalczył Piast Gliwice. Ekipa Waldemara Fornalika uporała się z występującą w IV lidze Włocławią Włocławek. Do bramki gospodarzy trafili Nikola Stojiljković w 12. minucie oraz Damian Kądzior w 53. minucie z karnego. W 90. minucie jedenastki dla Piasta nie wykorzystał Alberto Toril.

Z II-ligowym Motorem Lublin odpadł spadkowicz z PKO Ekstraklasy Podbeskidzie Bielsko-Biała. Jedyna bramka spotakania padła w 15. minucie z rzutu karnego, a jej autorem był Maciej Firlej.

4:0 wygrała Miedź z Odrą Opole. Strzelanie w Legnicy zaczął w 12. minucie Damian Tront, w 23. minucie poprawił Kamil Zapolnik, a na 3:0 do przerwy trafił jeszcze Mehdi Lehaire w 42. minucie. Wynik w 89. minucie ustalił Bruno Garcia.

III-ligowa Ślęza Wrocław wyrzuciła za burtę Chojniczankę z czołówki II ligi. Dwa gole strzelił dla gospodarzy Piotr Stępień w 38. i 68. minucie, a jednego dołożył w 62. minucie Mateusz Stempin. Goście odpowiedzieli jedynie trafieniami Szymona Skypczaka w 54. minucie i Artura Pląskowskiego z rzutu karnego w 65. minucie.

W starciu innych III-ligowców Concordia Elbląg przegrała z Unią Skierniewice. Ekipa z łódzkiego zwyciężyła na wyjeździe po bramkach Piotra Kłąba z 37. minuty i Krzysztofa Wojciechowskiego z 80. minuty.

A Górnik Zabrze pokonał 2:0 Radomiaka Radom. Zespół Jana Urbana po golach Davida Tosevskiego z 39. minuty i Jesusa Jimeneza z 80. minuty odprawił beniaminka PKO Ekstraklasy.