Pierwsze zwycięstwo Termaliki. Górnik bezradny w starciu z beniaminkiem

Dodał: Kacper Zieliński
Data dodania: 26-09-2021 14:44

Bruk-Bet Termalica Nieciecza odniosła pierwsze zwycięstwo w tym sezonie w Ekstraklasie. Beniaminek co prawda przegrywał 0:1 z Górnikiem Zabrze, ale w osiem minut w drugiej połowie potrafił odwrócić losy meczu.

Termalica przed meczem z Górnikiem nie miała jeszcze na koncie zwycięstwa, a w Ekstraklasie zdobyła tylko trzy punkty. W niedzielę udało się jednak przerwać złą passę i zgarnąć całą pulę. Prowadzenie objęli jednak goście. W 55. minucie Rafał Janicki popisał się mocnym strzałem z pola karnego. Później na boisku panowali już tylko gospodarze, którzy w osiem minut strzelili trzy gole, w tym dwa z rzutów karnych.

W 68. minucie wyrównał Piotr Wlazło, który wykorzystał rzut karny. Zawodnik Termaliki musiał do uderzenia podchodzić dwukrotnie, ponieważ przy pierwszym strzale, obronionym przez Sandomierskiego, sędzia dopatrzył się zbyt wczesnego wyjścia poza linię bramkową golkipera z Zabrza.

Dwie minuty później było już 2:1 po strzale głową Kacpra Śpiewaka. Na 3:1 wynik ustalił Wlazło, który po raz drugi popisał się skutecznym strzałem z rzutu karnego.

Bruk-Bet Termalica Nieciecza - Górnik Zabrze 3:1 (0:0)
Wlazło 68 (k.), 76 (k.), Śpiewak 70 - Janicki 55

Bruk-Bet Termalica Nieciecza: Łukasz Budziłek - Marcin Wasielewski, Nemanja Tekijaski, Michal Bezpalec, Bartłomiej Kukułowicz (74' Adam Hlousek) - Samuel Stefanik (46' Ernest Terpiłowski), Piotr Wlazło, Michal Hubinek - Adam Radwański (62' Jakub Pek) - Roman Gergel (62' Kacper Śpiewak), Muris Mesanović (90+5' Martin Zeman).

Górnik Zabrze: Grzegorz Sandomierski - Przemysław Wiśniewski, Rafał Janicki, Adrian Gryszkiewicz - Robert Dadok, Krzysztof Kubica (46' Adrian Dziedzic), Alasana Manneh (87' Jean Mvondo), Erik Janza (74' Mateusz Cholewiak) -  Bartosz Nowak (87' David Tosevski) - Piotr Krawczyk (46' Lukas Podolski), Jesus Jimenez.