Wieczysta Kraków w kolejnej rundzie Pucharu Polski! Drużyna Franciszka Smudy wyeliminowała pierwszoligowca!

Data dodania: 29-09-2021 18:10

Wieczysta Kraków awansowała do 1/16 finału Pucharu Polski! Podopieczni Franciszka Smudy pokonali pierwszoligowy Chrobry Głogów 2:1.

Wieczysta jest liderem zachodniej grupy małopolskiej IV ligi, ale jak wiemy w składzie ma zawodników z reprezentacyjnym doświadczeniem. Mecz z Chrobrym w wyjściowym składzie rozpoczęli byli reprezentanci kraju Sławomir Peszko i Radosław Majewski czy doświadczeni ligowcy - Łukasz Burliga i Seweryn Michalski.

Pierwsza połowa zakończyła się rezultatem bezbramkowym, ale trzeba przyznać, że piłkarze Wieczystej mieli kilka dogodnych sytuacji do strzelenia gola. Pierwszoligowcy z Głogowa mieli sporo problemów z wysokim pressingiem IV-ligowca.

Po zmianie stron Chrobry przyśpieszył swoje akcje, co zaowocowało trafieniem Pawła Tupaja w 52. minucie spotkania. Podopieczni Franciszka Smudy, byłego selekcjonera reprezentacji Polski, nie zamierzali składać broni i ruszyli do odrabiania strat. Bohaterem spotkania został Jakub Bąk, który w 60. minucie zmienił Łukasza Burligę.

Były zawodnik Korony Kielce strzelił dwa gole. Bąk wyrównał stan meczu w 74. minucie, a dobił rywali na kilka minut przed końcowym gwizdkiem. Należy dodać, że klasą dla siebie był Radosław Majewski, który zaliczył kapitalny występ.

Zespół Wieczystej awansując do 1/16 finału Fortuna Pucharu Polski odniósł historyczny dla klubu sukces.

Wieczysta Kraków - Chrobry Głogów 2:1 (0:0)

Bramki: 0:1 Paweł Tupaj (52), 1:1 Jakub Bąk (74), 2:1 Bąk (86)

Wieczysta: Plewka - Frańczak, Michalski, Jampich - Burliga (60. Bąk), Pietras, Gamrot (90. Guzik), Kumah - Miszak, Majewski, Peszko.

Chrobry: Dybowski - Iwanowicz, Michalec, Ziemann - Dziąbek(63. Piła), Kolenc, Cywka, Machaj (63. Turski), Tupaj (63. Bochniak), Ilków-Gołąb - van de Heijden (46. Lebedyński).