Jagiellonia przerwała świetną passę Zagłębia Lubin

Data dodania: 01-10-2021 21:15

Jagiellonia Białystok pokonała na wyjeździe Zagłębie Lubin 1:0 w 10. kolejce ekstraklasy. Podopieczni Ireneusza Mamrota przerwali świetną passę rywali, którzy mieli za sobą cztery zwycięstwa z rzędu.

Do piątkowego meczu lubinianie podchodzili po czterech zwycięstwach z rzędu. Na ich serię złożyły się ligowe wygrane z Piastem Gliwice (1:0), Bruk-Betem Termalicą Nieciecza (2:1) i Wartą Poznań (2:0) oraz awans do 2. rundy Pucharu Polski po wyeliminowaniu rezerw Śląska Wrocław (3:0). Świetna passa zakończyła się po strzale Jesusa Imaza w 53. minucie meczu z Jagiellonią. Hiszpan wykorzystał fatalne ustawienie czwórki zawodników Zagłębia i mocnym strzałem nie dał szans Hładunowi, strzelając decydującego gola dla "Dumy Podlasia".

Dzięki wygranej w Lubinie Jagiellonia zrównała się punktami z Zagłębiem w tabeli. Obie drużyny mają po 15 punktów. Białostoczanie rozegrali jednak o jeden mecz mniej. Po przerwie reprezentacyjnej Zagłębie zagra na wyjeździe ze Stalą Mielec (18:00), a później Jagiellonia podejmie Radomiaka (20:30). Oba spotkania zaplanowano na 18 października.

Zagłębie Lubin - Jagiellonia Białystok 0:1 (0:0)

0:1 - Jesus Imaz 53'

Zagłębie: Dominik Hładun - Kacper Chodyna, Kamil Kruk, Sasa Balić, Mateusz Bartolewski (79' Adam Ratajczyk) - Ilja Żygulow (56' Dawid Pakulski), Łukasz Poręba, Filip Starzyński - Erik Daniel, Patryk Szysz - Tomas Zajić (70' Sasa Zivec)

Jagiellonia: Pavels Steinbors - Israel Puerto, Michał Pazdan, Bogdan Tiru - Tomas Prikryl (56' Michał Nalepa), Taras Romanczuk, Martin Pospisil, Karol Struski (56' Kacper Tabiś), Bojan Nastić - Jesus Imaz (90' Andrzej Trubeha), Fiodor Cernych (86' Bartosz Bida)

Żółte kartki: Zajić (Zagłębie) oraz Prikryl, Puerto (Jagiellonia)

Sędzia: Sebastian Jarzębak (Bytom)