Spektakularna akcja i gol Mohameda Salaha. Liverpool FC nie utrzymał żadnego prowadzenia w hicie Premier League (VIDEO)

Data dodania: 03-10-2021 19:50

Remisem 2:2 zakończyło się starcie gigantów w Premier League. Liverpool FC dwukrotnie obejmował prowadzenie w meczu z Manchesterem City, ale dwukrotnie je wypuszczał. Spotkanie na Anfield obfitowało w emocje, a jego ozdobą była bramka Mohameda Salaha.

Do przerwy w hicie Premier League gole nie padły, ale mogły. Szczególnie autorstwa Phila Fodena. Pomocnik Manchesteru City przegrał jednak pojedynek z Alissonem Beckerem zarówno w 20. minucie po rajdzie Bernardo Silvy, jak i w końcówce I połowy.

Po zmianie stron piłka zaczęła już wpadać do siatki. W 59. minucie Edersona sprytnym strzałem pokonał Sadio Mane, ale 10 minut później trafił w końcu Foden i było 1:1. Po kolejnych 7 minutach The Reds wrócili na prowadzenie, bo piłkę do siatki w spektakularny sposób posłał Mohamed Salah.

Egipcjanin w ostatnich 7 meczach LFC strzelił 8 goli, trafiając w każdym spotkaniu - z FC Porto dwukrotnie. Kapitalna akcja i gol Salaha nie dały jednak ekipie gospodarzy wygranej. W 81. minucie zdobył za to swoją 1. w sezonie bramkę, przy pomocy lekkiego rykoszetu od Matipa, i hit zakończył się remisem.

Ten podział punktów oznacza, że liderem Premier League po 7 kolejkach jest Chelsea z 16 punktami. LFC i Manchester City są tuż za nią odpowiednio z 15 oczkami i 14 punktami. Po 14 punktów mają też Manchester United, Everton oraz Brighton&Hove Albion.