Krzysztof Piątek na ustach niemieckich mediów: "Po jego wejściu Hertha wyglądała na odmienioną"

Dodał: Kacper Zieliński
Data dodania: 05-10-2021 18:20
Krzysztof Piątek na ustach niemieckich mediów:

Krzysztof Piątek wyleczył w końcu kontuzję, która wyeliminowała go z gry od maja i wrócił do składu Herthy Berlin. Dziennikarze w Niemczech właśnie w Polaku upatrują nadziei na lepsze wyniku klubu ze stolicy Niemiec.

Piątek długo leczył kontuzję, ale w końcu wrócił na boisko. Do tej pory Polak zagrał 7 minut meczu z Lipskiem (0:6) oraz drugie 45 minut spotkania z Freiburgiem (1:2). W tym drugim spotkaniu polski napastnik strzelił jedynego gola dla Herthy. Berliński klub w Bundeslidze radzi sobie na razie kiepsko. Zajmuje dopiero 14. miejsce w tabeli. Dziennikarze "Bild" upatrują jednak nadziei w powrocie Polaka do gry.

"O wiele ważniejszy od gola był wpływ Polaka na kolegów z drużyny. Po wejściu Piątka na boisko Hertha wyglądała na odmienioną. Obudziła kibiców", napisał "Bild".

Kolejny mecz Hertha rozegra 16 października z Eintrachtem Frankfurt. Być może Piątek pojawi się już w wyjściowej jedenastce. Wcześniej polski napastnik będzie miał okazję do występu w reprezentacji Polski, która zmierzy się 9 października z San Marino i 12 października z Albanią.