7:0 reprezentacji Polski, cenny triumf w Irlandii i przegrane eliminacje mistrzostw Europy U-19

Data dodania: 12-10-2021 21:04

Reprezentacja Polski U-16 rozbiła aż 7:0 Litwę w meczu towarzyskim rozegranym w Olecku. Zwycięstwo odniosła też kadra U-15, a remis odnotowała drużyna U-19.

Ekip U-16 prowadzona przez Marcina Dornę dała prawdziwy koncert w I połowie spotkania z Litwą w Olecku. Biało-Czerwoni już do przerwy prowadzili bowiem aż 6:0. Po zmianie stron dołożyli jednego gola.

Gole do przerwy strzelili Daniel Mikołajewski dwa (6. i 16. minuta), Oskar Tomczyk trzy (31., 35. i 45. minuta) oraz Jakub Krzyżanowski w 25. minucie. Po zmianie stron trafił tylko Karol Borys w 71. minucie, a Biało-Czerwoni zmarnowali m.in. rzut karny, bowiem Daniem Mikołajewski posłał piłkę wysoko nad bramką. Rewanż w czwartek o 12:00 w Gołdapi.

Polacy zagrali w składzie wyjściowym: 1. Miłosz Piekutowski - 2. Łukasz Kabaj, 3. Jakub Krzyżanowski, 4. Patryk Olejnik, 5. Igor Orlikowski, 6. Bartosz Pioterczak, 7. Filip Wolski, 8. Karol Borys, 9. Daniel Mikołajewski, 10. Oskar Tomczyk, 11. Alex Bugaj.

W Dublinie kadra o rok młodsza, czyli U-15, wygrała 2:0 z Irlandią. Wyszła w składzie: 1. Mateusz Pruchniewski - 2. Jakub Jaroszuk, 3. Damian Sokołowski, 4. Igor Brzyski, 5. Wojciech Mońka, 6. Mateusz Dziewiatowski, 7. Mateusz Szczepaniak, 8. Cyprian Popielec, 9. Igor Stankiewicz, 10. Paweł Czułowski, 11. Adrian Przyborek, a wygrała po golach Przyborka z 3. minuty i Popielca z 12. minuty. Drugi mecz ekipa Rafała Lasockiego zagra w czwartek o 16:00 w Dublinie.

Najstarsza kadra, U-19, zremisował w eliminacjach mistrzostw Europy z Ukrainą. W Grodzisku Wielkopolskim było 2:2. Biało-Czerwoni prowadzili 2:0 i walczyli nawet o wygranie grupy, ale ostatecznie tylko zremisowali i zajęli w turnieju eliminacyjnym z Ukrainą, Finlandią i Maltą ostatecznie 3. miejsce i raczej nie awansują dalej.

Ekipa Mariusza Rumaka zagrała w składzie: 1. Jakub Ojrzyński - 2. Ariel Mosór, 3. Daniel Hoyo-Kowalski, 15. Mateusz Lipp - 7. Dominik Marczuk, 16. Tomasz Neugebauer (87. 10. Kacper Urbański), 14. Adrian Bukowski (86. 4. Jakub Kisiel), 11. Mariusz Fornalczyk (80. 8. Piotr Starzyński), 6. Mateusz Łęgowski, 13. Krystian Palacz - 9. Aleksander Buksa (57. 20. Szymon Włodarczyk).

Do kolejnej fazy eliminacji awansowały Ukraina (7 punktów) i Finlandia (6 punktów). Polacy czekają, bowiem najlepsza ekipa z 3. miejsc, patrząc na bilans z rywalami z 1. i 2. lokaty, też awansuje, ale szanse na to Polacy mają jednak małe.