Lech Poznań górą w szlagierowym meczu Ekstraklasy! "Kolejorz" pokonał Legię Warszawa

Data dodania: 17-10-2021 19:18
Lech Poznań górą w szlagierowym meczu Ekstraklasy!

Lech Poznań pokonał Legię Warszawa w hicie Ekstraklasy. "Kolejorz" wygrał na Łazienkowskiej 1:0.

Mecz rozpoczął się w szybkim tempie. W 4. minucie Artur Jędrzejczyk trafił do siatki, jednak jego gol nie został uznany ze względu na zagranie ręką.

Kilkadziesiąt sekund później Adriel Ba Loua i Joao Amaral przeprowadzili dwójkową akcję. Iworyjczyk oddał strzał w słupek. Jeszcze przed przerwą Kacpra Tobiasza spróbował zaskoczyć Pedro Tiba. Młody golkiper warszawiaków jednak poradził sobie z próbą Portugalczyka.

W drugiej połowie Tobiasz nie zdołał już zatrzymać Mikaela Ishaka. Najlepszy strzelec Lecha Poznań mocnym strzałem zdobył pierwszą i jedyną bramkę w tym spotkaniu.

W doliczonym czasie gry sędzia podyktował rzut karny dla gości po faulu na Danim Ramirezie. Do piłki podszedł Ishak, ale jego uderzeniem kapitalnie obronił Tobiasz.

Legia - Lech 0:1 (0:0)
0:1 - Mikael Ishak 54'

Legia: Kacper Tobiasz - Mattias Johansson, Artur Jędrzejczyk, Mateusz Wieteska, Yuri Ribeiro - Lirim Kastrati, Bartosz Slisz, Josue, Ernest Muci, Luquinhas - Mahir Emreli.

Lech: Filip Bednarek - Lubomir Satka, Bartosz Salamon, Antonio Milić, Pedro Rebocho - Adriel Ba Loua, Jesper Karlstrom, Pedro Tiba, Joao Amaral, Jakub Kamiński - Mikael Ishak.

Żółte kartki: Wieteska (Legia) - Milić, Karlstrom (Lech)

Lech z dorobkiem 24 punktów zajmuje obecnie pierwsze miejsce w tabeli PKO BP Ekstraklasy. Legia plasuje się na piętnastej pozycji. Za tydzień "Kolejorz" zagra z Wisłą Płock, a mistrzowie Polski udadzą się do Gliwic na mecz z Piastem.