Kolejny raz. Adam Buksa znowu bohaterem New England Revolution. Nie tylko strzelił gola (VIDEO)

Data dodania: 21-10-2021 8:16

Adam Buksa strzelił swojego 14. gola w sezonie Major League Soccer. Tym razem polski snajper trafił do siatki w ligowym spotkaniu z DC United. Jego zespół wygrał w Waszyngtonie 3:2!

Buksa zagrał 29. spotkania w tym sezonie MLS w barwach New England Revolution i znowu przyczynił się do zwycięstwa lidera konferencji wschodniej (69 punktów).

Polski napastnik w 61. minucie zdobył bramkę i wyrównał wynik na 1:1, a w 79. minucie zaliczył asystę przy golu Gustavo Bou na 3:1. Ostatecznie Revolution ograli DC United na wyjeździe 3:2.

Buksa z 14 golami na koncie jest na 7. miejscu w klasyfikacji strzelców (dwaj inni piłkarze mają więcej asyst i są wyżej, chociaż też mają 14 goli). O jedną bramkę wyprzedza go... Boua. Wyścig o koronę otwiera Kamara z DC United z 17 bramkami.