Pierwszy gol Kamila Grosickiego po powrocie do ekstraklasy! Jagiellonia zdemolowana przez Pogoń (VIDEO)

Data dodania: 23-10-2021 20:15

Kamil Grosicki strzelił pierwszą bramkę po powrocie do ekstraklasy! Były reprezentant Polski trafił do siatki w 41. minucie meczu z Jagiellonią Białystok, a jego Pogoń Szczecin rozbiła rywala 4:1.

Do sobotniego meczu z Jagiellonią Białystok, w której występował przez dwa lata (2009-10), Kamil Grosicki po powrocie na polskie boiska, nie zaliczył w ekstraklasie ani jednej bramki czy asysty.

To się zmieniło w 41. minucie spotkania z Jagą. Wówczas Grosicki dostał bardzo dobre podanie od Luki Zahovicia, wpadł w pole karne i uderzył w długi róg bramki Xaviera Dziekońskiego. Dzięki tej bramce Pogoń wyszła na prowadzenie 2:1. Wcześniej na bramkę po rzucie rożnym Macieja Żurawskiego odpowiedział Fedor Cernych.

Niestety, Kamil Grosicki jeszcze przed końcem pierwszej połowy spotkania, musiał opuścić murawę z powodu kontuzji.

Pogoń Szczecin po przerwie wjeżdżała w pole karne gości z ogromną łatwością. Gole padły po prostych błędach piłkarzy Jagiellonii.  Na listę strzelców wpisywali się kolejno Sebastian Kowalczyk i Luka Zahović.

Białostocki zespół również miał okazje do strzelenia gola, jednak nie potrafił tego zrobić nawet z rzutu karnego. Jedenastki nie wykorzystał Jesus Imaz. Goście w ostatnich minutach musieli grać w dziesiątkę, po tym jak przy stanie 3:1 czerwoną kartkę za faul taktyczny obejrzał Israel Puerto.

Pogoń Szczecin ma na swoim koncie już 22 punkty i zajmuje czwartą pozycję w ligowej tabeli. Jagiellonia z 16 punktami pozostaje na ósmym miejscu.