Piękna twarz Starej Damy w Lidze Mistrzów. Paulo Dybala poprowadził Juventus do awansu

Data dodania: 02-11-2021 22:56

Bardzo zawodzący w Serie A Juventus w Lidze Mistrzów ma po czterech kolejkach komplet punktów. We wtorek Stara Dama wygrała 4:2 z Zenitem Sankt Petersburg.

W Serie A Juventus w 11 meczach aż 7 razy traci punkty - 3 remisy i 4 porażki - i przegrał dwa ostatnie spotkania. W Lidze Mistrzów ekipa Massimiliano Allegri idzie jednak jak burza i już zapewniła sobie awans.

We wtorek Juve drugi raz ograło Zenit, a wcześniej pokonało Chelsea i Malmoe FF. Z Rosjanami u siebie Stara Dama zagrała dobre spotkanie, ale do przerwy remisowała, bo na gola Dybali z 11. minuty gospodarze sami sobie odpowiedzieli samobójem Bonucciego.

W II odsłonie Dybala z karnego w 58. minucie przywrócił Juventus na prowadzenie, a potem trafili jeszcze Chiesa - w 74. minucie oraz Morata - w 82. minucie (asysta Dybali). Zenit lekko zmniejszył jeszcze rozmiary porażki po golu Azmouna w doliczonym czasie gry.

Juventus ma 12 punktów i jest pewny awansu, bo ma 3 oczka przewagi nad Chelsea i 9 nad Zenitem, a zamykające tabelę Malmoe nie zdobyło jeszcze ani jednego punktu. Szwedzi we wtorek przegrali 0:1 u siebie z Chelsea po bramce Ziyecha z 56. minuty.