Ależ wieczór Szymona Żurkowskiego w Serie A. Wejście smoka z ławki (VIDEO)

Data dodania: 05-11-2021 22:40

Szymon Żurkowski przeżywa bardzo dobre chwile w Empoli. Ostatniego dnia października wszedł z ławki rezerwowych w wyjazdowym meczu z Sassuolo przy stanie 0:1, a ostatecznie po jego golu udało się wygrać 2:1. Teraz Żurkowski jeszcze mocniej zaznaczył swoją obecność na boisku w trakcie spotkania z Genoą. I nawet na trochę odwrócił losy meczu.

Empoli przegrywało w piątkowy wieczór u siebie z Genoą od 13. minuty, gdy Domenico Criscito pokonał bramkarza gospodarzy z rzutu karnego.

Wynik długo się nie zmieniał, a trener Empoli Aurelio Andreazzoli szukał ratunku w rezerwowych. Żurkowskiego posłał na boisko w 59. minucie, gdy zmienił trzech kolejnych - jednej roszady dokonał w przerwie - zawodników.

Żurkowski, który wszedł za Haasa, już 3 minuty po pojawieniu się na boisku zanotował asystę przy bramce Di Francesco na 1:1.

Z kolei w 72. minucie Żurkowski w swoim 11. występie w tym sezonie Serie A strzelił 2. gola.

Ostatecznie Genoa wyrównała jeszcze na 2:2 i uratowała punkt po uderzeniu Bianchiego z 89. minuty.

W tabeli Serie A Empoli ma 16 punktów po 12 kolejkach i jest w górnej części tabeli przynajmniej do rozegrania wszystkich spotkań tej serii. Genoa z 9 oczkami plasuje się tuż nad strefą spadkową.