Trwa koszmarna seria porażek Legii Warszawa. Mistrzowie Polski na dnie

Data dodania: 07-11-2021 20:10

Legia Warszawa przegrała w niedzielnym meczu ligowym ze Stalą Mielec 1:3 (1:2). Była to szósta kolejna porażka mistrzów Polski w obecnym sezonie Ekstraklasy. Poprzednio tak niechlubną serię klub zaliczył... w 1950 roku.

Legia po raz ostatni zdobyła punkty w Ekstraklasie 19 września. W niedzielnym meczu Legię pogrążyli jej wychowankowie grający w barwach Stali - Maksymilian Sitek i Mateusz Żyro.

Pierwsza część spotkania rozpoczęła się od ataku Legii. Już w drugiej minucie Andre Martins nie wykorzystał sytuacji sam na sam z Rafałem Strączkiem. Legia dominowała na placu gry, jednak w decydujących momentach gospodarzom brakowało koncentracji i dokładności. Zmieniło się to dopiero w 42. minucie gry, gdy z rzutu wolnego Josue dośrodkował piłkę idealnie na głowę Mateusza Wieteski, który trafił do siatki rywali.

Stal Mielec ruszyła do ataku i jeszcze przed przerwą zdobyła dwie bramki. Najpierw z kilku metrów pod poprzeczkę uderzył wychowanek Legii Maksymilian Sitek, doprowadzając do wyrównania. Na prowadzenie wyprowadził Stal Fabian Piasecki.

Po zmianie stron Legia atakowała..., a gola strzelili goście. Stal Mielec tego dnia była niebywale skuteczna i w 81. minucie podwyższyła prowadzenie. Bramkę głową po centrze z rzutu rożnego Krystiana Getingera zdobył wychowanek Legii - Mateusz Żyro, pogrążając swój były klub.

Legia Warszawa zajmuje siedemnaste, przedostatnie miejsce w tabeli PKO BP Ekstraklasy z dorobkiem zaledwie dziewięciu punktów. Piłkarze Legii i trener Marek Gołębiewski będą mieli nieco czasu, żeby przemyśleć przyczyny kryzysu. Następne spotkanie zagrają dopiero po przerwie reprezentacyjnej. 21 listopada mistrz Polski na wyjeździe zmierzy się z Górnikiem Zabrze.