Polska przypieczętowała awans. Zagramy w barażach o wyjazd na mundial w Katarze

Data dodania: 12-11-2021 22:40

Reprezentacja Polski wygrała z Andorą na wyjeździe w przedostatnim meczu grupowym eliminacji mistrzostw świata 2022 w Katarze i jest już pewna zajęcia 2. miejsca. A to oznacza, że o awans na mundial zagra wiosną w barażach!

Polacy już od pierwszy sekund meczu mieli ułatwione zadanie, bo idiotycznie zachował się jeden z piłkarzy gospodarzy i Biało-Czerwoni mieli przed sobą grę w przewadze.

Nie dość, że Polacy byli faworytem, to jeszcze dostali niespodziewany prezent, więc kwestią czasu było to, kiedy zaczną przesuwać 3 punkty na swoją stronę. Zaczęli szybko, bo już w 5. minucie Robert Lewandowski wykorzystał podanie Kamila Jóźwiaka i otworzył wynik. 2:0 zrobiło się już 6 minut później, a tym razem Jóźwiak sam trafił do bramki, wykorzystując podanie od Przemysława Frankowskiego.

Dwubramkowe prowadzenie i gra w przewadze rozluźniły niepotrzebnie Polaków. Andora może nie doszło do głosu, ale w poczynania Orłów Sousy wkradło się trochę niedokładności, spowolnienie, nerwowości. W efekcie jeden z wypadów gospodarzy skończył sie faulem, po którym reprezentanci Androy mieli chwilę radości, bo rzut wolny zamienili na gola. Radość trwała krótko, bo chwilę później Lewandowski zagrał przed bramką do Milika, a ten zdobył bramkę na 3:1.

Po zmianie stron porywającego widowiska na Estadi Nacional nie było. W 60. minucie żółtą kartkę obejrzał Grzegorz Krychiowiak i było jasne, że w poniedziałek z Węgrami nie zagra, bo będzie zawieszony i... "wyczyszczony" przed barażami. W 63. minucie zszedł z boiska jako jeden z trzech zawodników, a w trójce, która weszła, był debiutujący w reprezentacji Polski Matty Cash.

Piłkarz Aston Villi kilka razy pokazał się w ofensywie, ale pierwszy mecz zakończył bez gola lub asysty. Swojego 67. gola strzelił za to jeszcze Lewandowski, który w 73. minucie trafił głową po zagraniu Piotra Zielińskiego z rzutu rożnego.

Polacy mają 20 punktów w grupie i są pewni 2. miejsca. Wyprzedzają o 5 punktów Albanię, która 0:5 poległa na Wembley z triumfatorem grupy Anglią i 6 punktów niż Węgrzy, z którymi Biało-Czerwoni powalczą w poniedziałek. Madziarzy w piątek ograli 4:0 San Marino u siebie.