Lider rozbity w hicie kolejki Fortuna I ligi. Trzy gole snajpera zatopiły Widzew Łódź

Data dodania: 13-11-2021 22:47

Otwierający tabelę Fortuna I ligi Widzew Łódź nie będzie dobrze wspominał ostatniego meczu przed rundą rewanżową. Lider zaplecza PKO BP Ekstraklasy doznał klęski w starciu z Podbeskidziem Bielsko-Biała.

Widzew przed wizytą u Górali przegrał w tym sezonie tylko wyjazdowe spotkania z Arką Gdynia i Resovią. Ale łodzianie złapali ostatnio lekką zadyszkę, bo po pięciu kolejnych wygranych (4 w lidze i 1 w Pucharze Polski), w czterech spotkaniach ligowych potrafili tylko raz zwyciężyć. Teraz doszła klęska z Podbeskidziem.

Do przerwy było jeszcze 0:0, ale nie minęło 10 minut po zmianie stron, a dwukrotnie trafił lider klasyfikacji strzelców Kamil Biliński. Były to jego 11. i 12. gol w sezonie. W ostatniej minucie snajper trafił jeszcze raz, a jego gole przedzieliła bramka Polkowskiego. Jeszcze przy stanie 0:2 Widzew stracił Stępińskiego, który wyleciał z czerwoną kartką.

Mecz 17. kolejki Fortuna I ligi
PODBESKIDZIE BIELSKO-BIAŁA - WIDZEW ŁÓDŹ 4:0
Kamil Biliński 49, 53, 90, Dawid Polkowski 86
Podbeskidzie: 1. Martin Polaček - 77. Konrad Gutowski, 3. Mateusz Wypych, 44. Julio Rodríguez, 89. Daniel Mikołajewski (90. 99. Kacper Wełniak), 2. Ezequiel Bonifacio (83, 22. Kacper Gach) - 37. Mathieu Scalet (71. 7. Dominik Frelek), 6. Maciej Kowalski-Haberek, 15. Jakub Bieroński (83. 10. Dawid Polkowski) - 9. Kamil Biliński, 33. Joan Román (71. 20. Giorgi Merebaszwili).
Widzew: 44. Jakub Wrąbel - 95. Patryk Stępiński, 5. Tomasz Dejewski, 2. Michał Grudniewski (62. 19. Patryk Mucha) - 23. Paweł Zieliński, 22. Dominik Kun, 25. Marek Hanousek, 16. Karol Danielak (83. 8. Paweł Tomczyk), 7. Mateusz Michalski (89. 24. Filip Zawadzki), 92. Fábio Nunes (83. 98. Dani Villa) - 17. Bartosz Guzdek (62. 30. Kacper Karasek)
Żółte kartki: Scalet - Stępiński, Grudniewski.
Czerwona kartka: Patryk Stępiński (73. minuta, Widzew, za drugą żółtą)
Sędziował: Łukasz Szczech (Warszawa)
Widzów: 5030

Widzew na półmetku sezonu może być liderem, ale nie musi. Łodzianie mają bowiem dwa punkty przewagi nad Miedzią Legnica, która swój mecz w tej kolejce zagra w niedzielę. Jej rywalem będzie przedostatni w stawce Górnik Polkowice. Podbeskidzie jest na 4. pozycji z 6 punktami za Widzewem.