Dostali milion euro premii za awans do MŚ. Piłkarz polskiego klubu zdradził, co się stało z tą kasą

Data dodania: 19-11-2021 17:10

Reprezentacja Serbii wygrała z Portugalią na wyjeździe w ostatnim meczu eliminacji i awansowała bezpośrednio do finałów mistrzostw świata w Katarze. Filip Mladenović, który był ostatnio powołany do kadry zdradził, co piłkarze zrobili z milionem euro premii, którą dostali po wygranej w Lizbonie.

Prezydent Serbii wsiadł do samolotu przed odlotem piłkarzy do Portugalii i obiecał, że dostaną milion euro do podziału za wywalczenie bezpośredniego awansu do MŚ, czyli za zwycięstwo w Lizbonie.

Serbowie zadanie wykonali, po golu w ostatniej minucie wygrali 2:1 i wyszarpali Portugalii awans bez konieczności walki w barażach. Milion więc na nich czekał. O tym, co się z nim stało, powiedział WP Sportowe Fakty obrońca Legii Warszawa Filip Mladenović.

- Na 10 minut przed startem naszego samolotu do Lizbony na jego pokładzie pojawił się prezydent Serbii. Przekazał nam życzenia wygranej i zaznaczył, że jeśli pokonamy Portugalię, to dostaniemy dodatkowo milion euro premii. Zadanie wykonaliśmy, a premię faktycznie postanowiliśmy przekazać na chore serbskie dzieci - powiedział Mladenović.

Piłkarz Legii nie zagrał w Portugalii ani minuty i oglądał spotkanie z ławki rezerwowych. Kilka dni wcześniej zanotował 90 minut w spotkaniu towarzyskim z Katarem. W sumie w kadrze zagrał 18 razy.