Spartak znowu ograł Napoli! Jedno zwycięstwo dzieli... Legię od gry w Lidze Europy wiosną!

Data dodania: 24-11-2021 19:19

Spartak Moskwa pokonał po raz drugi SSC Napoli w grupie C Ligi Europy, w której rywalizuje też Legia Warszawa. Zwycięstwo Rosjan na swoim terenie oznacza, że niezależnie od wyniku spotkania mistrza Polski z Leicester City w czwartek, triumf Wojskowych w ostatniej kolejce w starciu ze Spartakiem u siebie da im awans do wiosennej części rozgrywek.

Spartak zaczął rywalizację od porażki z Legią, potem ograł Napoli, przegrał i zremisował z Leicester City. Napoli zaś zremisowało z Lisami, przegrało ze Spartakiem i dwukrotnie pokonało Legię.

W środę w Moskwie znowu górą był Spartak, który ograł lidera Serie A. Dwa gole dla gospodarzy jeszcze w I połowie strzelił Aleksander Sobolew, który już w 3. minucie wykorzystał rzut karny, a na 2:0 podwyższył w 28. minucie. Na szczęście w Warszawie 24-latek nie zagra za żółte kartki, bo w 88. minucie spotkania z Napoli obejrzał kolejną żółtą kartkę w tej edycji. Defensywa Legii będzie miała mniej pracy, skoro zabraknie autora 4 goli w 5 spotkaniach?

Spartak wygrał po golach Sobolewa, ale ostatecznie 2:1, bo w II połowie Napoli zdołało złapać kontakt po strzale Elmasa w 64. minucie, ale nie zdołało wyrównać.

Po tym zwycięstwie Spartak ma 7 punktów, tyle samo co Napoli. 6 oczek ma Legia, a 5 Leicester City, które zagrają w Anglii w czwartek. Taki układ tabeli powoduje, że w ostatniej kolejce każde zwycięstwo nad Spartakiem w Warszawie, niezależnie od wyniku spotkania z Leicester, da Legii awans do wiosennej fazy Ligi Europy.