Real tym razem bez wpadki z Szeriffem. Jakszibojew nie miał szansy strzelić gola (VIDEO)

Data dodania: 24-11-2021 23:19

Real Madryt wziął rewanż na Szeriffie Tyraspol i pokonał mistrza Mołdawii na jego terenie. Królewscy wygrali 3:0 i przed starciem z Interem Mediolan w ostatniej kolejce są faworytem do wygrania grupy. Szeriff wiosną zagra w Lidze Europy.

Real pod koniec września sensacyjnie przegrał z Szeriffem u siebie (1:2). Pozostałe 4 spotkania ekipa Carlo Ancelottiego już wygrała - 2 razy ograła Szachtar Donieck, raz pokonała Inter i teraz zrewanżowała się rywalowi z Mołdawii.

Prowadzenie Los Blancos dał w 30. minucie David Alaba. Austriak, który do tego sezonu grał w Lidze Mistrzów tylko w Bayernie, strzelił swojego 6. gola w elitarnych rozgrywkach, a pierwszego od sezonu 2015-2016. Alaba ładnie uderzył z rzutu wolnego i Real prowadził.

Jeszcze przed przerwą, już w doliczonym czasie gry I połowy, wynik podwyższył pięknym uderzeniem Toni Kroos. Wynik na 3:0 ustalił w 55. minucie Karim Benzema.

W Szeriffie tym razem nie zagrał wypożyczony z Legii Warszawa Jasur Jakszibojew, który strzelił gola w Madrycie.

Real ma 12 punktów w 5 spotkaniach i ma 2 oczka przewagi nad Interem, który podejmie w walce o 1. miejsce w ostatniej kolejce. Szeriff z 6 punktami jest na 3. lokacie i ma 5 oczek więcej niż Szachtar Donieck, więc Mołdawianie zagrają w Lidze Europy wiosną. Szachtar w środę przegrał w Mediolanie 0:2 po golach Edina Dżeko z 61. i 67. minuty.