Piękny gol Josipa Juranovicia w Lidze Europy. Były gracz Legii Warszwa wygrał wojnę nerwów (VIDEO)

Data dodania: 25-11-2021 22:30

Celtic Glasgow przegrała 2:3 z Bayerem Leverkusen w meczu wyjazdowym w ramach 5. kolejki fazy grupowej Ligi Europy. Jednego z goli dla szkockiego klubu strzelił Josip Juranović. Były zawodnik Legii Warszawa "podcinką" posłał piłkę do siatki z rzutu karnego.

Juranović, który w Celtiku występuje ostatnio na lewej, a nie na prawej, stronie obrony, w 41. minucie w efektowny sposób doprowadził do remisu w Leverkusen i do przerwy było 1:1.

Prowadzenie Bayerowi dał w 16. minucie Andrich, ale po bramce Juranovicia był remis, a w 56. minucie po golu Joty zrobiło się nawet 2:1 dla Celtiku. Ostatecznie to jednak Aptekarze triumfowali na swoim terenie. W 82. minucie Andrich doprowadził do remisu, a w 87. minucie Diaby dał gospodarzom 3 punkty.

Celtic tym samym stracił szansę na grę wiosną w Lidze Europy i pozostanie mu rywalizowanie w Lidze Konferencji. Przed ostatnią kolejką The Bhoys mają bowiem 6 punktów, czyli są o 4 oczka za Betisem Sewilla i o 7 za Bayerem. Szkoci wyprzedzają jedynie Ferencvaros, który przegrał wszystkie 5 spotkań grupowych.

Futbol.pl, fot. Celtic Glasgow (Twitter)