Ustawienia Twojej prywatności

Strona korzysta z plików Cookies, aby zapewnić Ci maksymalny komfort korzystania z serwisu oraz jego usług oraz dostosować treści do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza akceptację że będą one zamieszczane w urządzeniu końcowym. W każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies w swojej przeglądarce.

Paulo Sousa zadowolony po losowaniu baraży MŚ: Zawsze jestem pozytywnie nastawiony i wierzę w naszą drużynę

Dodał: Kacper Zieliński
Data dodania: 26-11-2021 20:12
Paulo Sousa zadowolony po losowaniu baraży MŚ: Zawsze jestem pozytywnie nastawiony i wierzę w naszą drużynę

Selekcjoner reprezentacji Polski, Paulo Sousa, nie krył zadowolenia po losowaniu baraży mistrzostw świata w Katarze. Portugalczyk przyznał, że wierzy w swój zespół i mocno podkreślił, że ma w drużynie Roberta Lewandowskiego. 

Gdyby nie porażka z Węgrami 1:2 w ostatnim meczu eliminacji mistrzostw świata, Polska byłaby rozstawiona w barażach i pierwszy mecz zagrała u siebie. Tak się jednak nie stało. Klęska na Stadionie Narodowym odebrała nam rozstawienie. Los jednak był dla biało-czerwonych łaskawy i w barażach zagramy pierwszy mecz z Rosją, a mogło być znacznie gorzej. Nie znaczy to jednak, że Polaków czeka łatwe spotkanie w Rosji, wręcz przeciwnie. Paulo Sousa jest jednak bardzo zadowolony i wierzy w swój zespół.

- Na tym etapie każda reprezentacja ma takie same szanse, żeby awansować do Kataru. Nasza grupa jest bardzo wyrównana. Zarówno technicznie, jak i fizycznie. Miejmy nadzieję, że nasi najlepsi piłkarze będą w dobrej formie na mecze barażowe. Dużo zależy od rozgrywek ligowych oraz od europejskich pucharów. To bardzo ważne, żeby wszyscy zawodnicy przybyli na zgrupowanie w pełni sił. Możemy rywalizować na bardzo wysokim poziomie. Zawsze jestem pozytywnie nastawiony i wierzę w naszą drużynę - powiedział Sousa po losowaniu w rozmowie z Polsatem Sport.

- Mamy w naszych szeregach najlepszego piłkarza na świecie. On zawsze robi różnicę i jestem pewien, że w nadchodzącym starciu zrobi to samo. Robert Lewandowski to ktoś bardzo wyjątkowy - dodał Portugalczyk.

W przypadku zwycięstwa 24 marca z Rosją, Polacy zagrają w finale baraży na własnym boisku ze zwycięscą pary Szwecja - Czechy.

TAGI

Inne artykuły