Kuriozalny mecz w Portugalii. Wyszli na Benfikę w 9-osobowym składzie, z dwoma bramkarzami

Data dodania: 27-11-2021 22:08

Koronawirus zaatakował piłkarzy Belenenses, a grać trzeba. W efekcie na mecz z Benfiką gospodarze wyszli w mocno okrojonym składzie. A właściwie w niepełnym i zestawionym w myśl hasła "kto zdrów, ten na murawę". Niezależnie od tego, na jakiej pozycji gra na co dzień.

13 piłkarzy Belenenses i 4 członków sztabu szkoleniowego został odizolowanych z powodu koronawirusa. W efekcie na mecz z potężną przecież jak na portugalskie warunki Benfiką gospodarze mogli wystawić zaledwie 9 piłkarzy, w tym dwóch bramkarzy. I nie zrezygnowali z gry, nie oddali walkowerem spotkania, lecz stanęli do walki.

Zanim spotkanie się na dobre zaczęło, już przegrywali. W 26. sekundzie piłkę do własnej bramki skierował Kau. Potem goście strzelili gole po uderzeniach Seferovicia w 14. minucie oraz Weigla w 27. minucie, a także Nuneza w 32. i 36. minucie. W 39. minucie Seferović z karnego podwyższył na 6:0.