Znamy triumfatora Copa Libertadores. Obronili tytuł. Kuriozalne zachowanie bohatera finału (VIDEO)

Data dodania: 28-11-2021 8:44

Piłkarze Palmeiras Sao Paulo zdobyli po raz trzeci w historii, a drugi raz z rzedu, Copa Libertadores, a więc najważniejsze klubowe trofeum w Ameryce Południowej, odpowiednik europejskiej Ligi Mistrzów. W finale "Wielcy Zieloni" ograli po dogrywce inny brazylijski team, Flamengo Rio de Janeiro.

Prowadzenie Palmeiras objął już w 5. minucie po golu Raphaela Vegi i wydawało się, że triumfator z poprzedniego roku spokojnie wypunktuje rywala. Tymczasem wynik 1:0 utrzymał się do 72. minuty i nie zmienił się potem w wyższe prowadzenie Palmeiras, lecz w 1:1, bo do remisu doprowadził Gabriel Barbosa.

W regulaminowym czasie gry rozstrzygnięcie już nie nastąpiło, więc potrzebna była dogrywka. W niej bramkę na 2:1 na wagę triumfu Palmeiras zdobył rezerwowy Deyverson. Zmiennik wykorzystał fatalny błąd obrońcy.

Deyverson okazał się bohaterem nie tylko tej akcji, ale i kuriozalnego zachowania tuż przed końcem spotkania. Sędzia klepnął piłkarza w plecy, a ten... padł jak rażony piorunem. Na pewno zależało mu na tym, by wykorzystać sytuację i ukraść trochę czasu przed końcowym gwizdkiem.

Dla Palmeiras to trzeci triumf w historii w Copa Libertadors i drugi z rzędu. Poprzednio dwa razy z rzędu wygrywało Boca Juniors Buenos Aires - w 2000 i 2001 roku.